Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha van kaméleonotok hányszor...

Ha van kaméleonotok hányszor kel vele orvoshoz menni? (lent)

Figyelt kérdés
szeretnék kaméleont és jólenne tudni hogy mennyire hajlamosak a betegségre. akinek volt már az irjon lécci
2010. dec. 17. 20:19
 1/8 anonim válasza:
2010. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kell vele soha sehova menni. Nekem 2 éve van meg, semmi baja se volt még. Vitaminozni kell a kajáját aztán kész.

Kaja: Tücsök, lisztkukac, sáska.

Minden nap friss víz kell neki egy kis tálba.


És fontos hogy legyen neki egy hüllős lámpája, "Repty glow 5.0" azzal napozik és az muszáj neki hogy a B-vitamin be tudjon épülni a szervezetébe.

2010. dec. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Te Úristen a második válaszoló miket hord össze?!?!?! :O


@Kérdező

Mielőtt vennél kaméleont kérlek olvasgass egy kicst utána, ajánlom a REptilia forum, kaméleon részét!: [link]


Amennyiben jól tartod a kaméleonod több mint valószínű,hogy nem kell orvoshoz vinned.

Arra nagyonkell ügyelni, mint a legtöbb hüllőnél is, hogy UVB fényt kibocsátó égője/fénycső is legyen a terráriumban, ez kell a D vitaminhoz, nema B-hez. A hüllők ugyanis eléggé érzékenyek a kálciumhiányra, a D vitaminnak eben van nagy szerepe. Vizet tálból szinte egyáltalán nem esznek, párásításkor a levélről/ágakról lecsöpögő vizet rézsesítik előnyben.

Olvasgass és meg találod a válaszokat, pl. google írd be,

sisakos kaméleon

Sok sikert!

2010. dec. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:) én is tudtam hogy tálból nem isznak, legalább is a sisakos kamáleon biztos nem. csak arra lettem volna kiváncsi hogy igaz e amit olvastam arról hogy genetikailag nagyon sok betegséget tud elkapni meg emésztörendszeri problémái vannak.
2010. dec. 21. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Úristen milyen hülyeségeket ír a második utáni!

Az én sisakos kaméleonom tálból iszik, ha nem hiszed gyere át és nézd meg...


Kiskorában spricceltem neki vizet, de átszoktattam a tálra. És nem én vagoyk az egyedüli ezzel, mert nem én találtam ki. Láttam mást aki így csinálta.


A D vitamin jogos, csak kevertem, mert UVB fény, azért írtam B vitamint, de szerintem neked az tökmindegy hogy milyen vitaminról van szó, a lényeg, hogy vitmainhiányos lesz lámpa nélkül és a földön fog fetrengeni, nem tud felkelni, meg eltörnek a csontjai.


A Repty Glow izzó pedig pont egy olyan UVB-s lámpa.

Ez létezik fénycsőbe, izzóba is.

A fénycsőnek lila fénye van, az izzónak meg fehér.


Nekem volt mindkettő, mert van gekkóm is, és volt viziagámám is, meg van kaméleonom is... tehát annyira hülye nem lehetek hozzá szerintem. Minden állatom él és virul.

2010. dec. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

lehetséges, mind a 2töknek hiszek, mivel még nem volt kaméleonom. nem kell veszekedni egy ilyenen, tudom h d vitamin jön a napból, és nem hallottam még olyanról hogy tálból inna egy kaméleon, ettől persze még lehetséges.

Köszönöm a segítséget:)

2010. dec. 22. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ivás részéhez szeretnék hozzászólni.

Ahány kaméleon annyi szokás! :)

Az első kaméleonom csak akkor ivott, ha fecskendőből itattam, vizet illetve állatorvos által felírt Calcimusc-ot. A mostani kamim ő a levelekről és a terkó faláról simán lenyalogatja a vizet és iszik fecskendőből is.

Én csobogóval próbálkoztam, hogy hátha abból isznak, de a csobógóba - mivel 4 db-ból kell összerkani és vannak pici rések - bemásztak a tücskök és beledöglöttek a vízbe. Nah az rettenes szagot eredményezett, így a csobogó már nem üzemel viszont bent van a terkóban továbbra is, mert oylan mint egy műszikla, nagyon mutatós és imád rajta mászkálni a Jonatán (2 és fél éves fiú kaméleonom).

Én is tudok olyan kamit, aki kicsi korától ivott az itatóedényből. Ők nem hülye állatok, megtalálják a módját, hogy élvezzék a terráriumi életet. :)

2011. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló vagyok ismét!


A kamillás link az jó, ezt tessék olvasgatni! :)

Illetve Orosz Oszkár - magyarországon egyik legelismertebb hüllőtartó és tenyésztő - honlapját ajánlom.

[link]

Én anno iwiwen is megkerestem őt, mert a Jonatánt tőle vettük. Strapabíró kaméleonjai vannak! .:) Ezt arra értem, hogy az első kamim egy kisállatkereskedésben született és éjjel is 20-23 fok volt nála a kereskedésben is és nálam is. 1 év után családi házba költöztem, itt már sajnos éjjel csak 16-17 fok volt neki, megbetegedett tőle, nem segített még a talajfűtő lap sem. Oszkárnál hozzá vannak szokva a nagy hőmérsékletingadozáshoz. Jonatán az éjjeli 10-15 fokot is bírná simán, igaz 16-17 szokott lenni, nappal 30-32 és egy stramm kamifiú! :D

2011. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!