Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen esélyei vannak a...

Milyen esélyei vannak a teknősömnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb. 4 napja észrevettem, hogy az egyik teknősömmel valami baj van. Sípoló hangot adott ki, amikor a levegőt vette és nagyon gyakran pislogott. Rögtön beraktam kamillás vízbe és mivel elkülöníteni nem tudom, mert nincs másik akvárium így mindkettőt betettem, mert volt már olyan, hogy sípolt valamelyik teknősöm és ez segített. 3/4-ig le is takartam a helyüket és a víz hőmérsékletét sem hagytam 22 fok alá csökkenni. Illetve naponta cserélem azóta is a vizüket. Nem úszott ferdén, élénk volt, étvágya is rendben volt. 2 nap után a sípoló hang is kezdett múlni. Teljesen nem múlt el, de a kezdeti szinte hörgő hangból átváltott halkan sípolóvá és azt sem mindig csinálta. De a pislogása nem csökkent. Ma reggel viszont arra keltem, hogy a jobb szemét egyáltalán nem tudja kinyitni és akárhányszor bemegyek megnézni, szinte mindig alszik. Adtam enni nekik, evett. De a szemét nem tudja kinyitni és nem olyan élénk, mint volt. Egyáltalán nem élénk. Mikor kézbevettem megnézni a szemét, akkor akart kimászni a tenyeremből, de aztán visszatettem és szinte rögtön el is aludt. Ma dolgoznom kellett volna menni, de betelefonáltam, hogy családi okok miatt nem tudok bemenni. Muszáj elvinnem őt az orvoshoz, pedig nagyon félek tőle. Évekkel ezelőtt volt egy teknősöm, aki beteg volt és elvittem ugyanide, kapott szurit és mire hazaértem vele, meghalt. Nagyon nagyon nagyon nem akarom, hogy most ő is így végezze és ezért halogattam a dolgot, de ennél tovább nem tudom. Reménykedtem, hogy meggyógyul "házilag", de be kell látnom, hogy nem fog. Ma 15:00 órától van rendelés, el fogom vinni. Gondoltam arra, hogy vitaminhiánya lehet, mert az utóbbi időben (3-4 hónap) főleg csak szárított bolharákot kaptak. De akkor nem lenne ez a sípolás is. Ha vitamin injekciót kap, akkor is levert lesz? Olvastam, ha antibiotikumot kap, akkor levert lesz, de meddig? Miben fog ez megmutatkozni? Szerintetek milyen esélyei vannak az életbenmaradásra? Útközben majd beugrom venni egy nagyobb akváriumot is, úgyis már terveztem, hogy kell, mert kinőtték a helyüket. Elkülönítsem arra az időre? Illetve.. én próbáltam őket még nyáron gyümölccsel (banán, eper) etetni, de az egyik meg sem kóstolta, a másik meg ahogy a szájába vette, ki is köpte. Próbálnám őket változatosabban táplálni (bár a halat tényleg hanyagoltam az utóbbi időben, én hülye), de nem eszik meg a zöldséget, gyümölcsöt. Hogy lehetne őket rá venni? Már ha nem késő az egyiküknél... Nagyon félek, féltem..
2011. jan. 11. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azért halt meg a teknősöd, mert nem vitted el időben orvoshoz. Ahogy most sem.

A víziteknős nem eszik gyümölcsöt. Mert ragadozó. Legjobb neki a nyers hal. A banántól egyenesen hasmenésük lesz. Szárított tápot váltogasd hallal, és vegyél teknősvitamint, amin a tápra/halra csepegtetve add.

A kamillás vizet honnan vetted? Én sehol nem olvastam, hallottam róla. Attól, hogy embernek jó, teknősnek... hát...

Amikor az enyém csukva tartotta a szemét, D vitamin hiánya volt. De nem hípolt és nem hörgött. A D vitamin injekciótól meggyógyult.

Pontosan nem emlékszem, de mintha 22 foknál jóval melegebb víz kellett volna neki.

Milyen teknősöd van? Vörösfülű?

2011. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, vörösfülű. Egy csomó helyen olvastam azt az interneten (hozzáértőktől is), hogy 10 liter vízhez lehet tenni 1-2 filter kamillateát, úgymond "fürdőnek". Kb 28 fokon tartva arra az időre és részben lefedni. Az előző teknősömet pontosan nem emlékszem, hogy mennyi idő után vittem orvoshoz, vagy 10 éve volt és kb. 10 éves voltam. Ebben igazad van. Bicskén lakom és ez az állatgyógyászat főleg macskákra és kutyákra szakosodott, nem tudom, hogy mennyire értenek a hüllőkhöz. Nálam biztos jobban, de megmaradt bennem az a tüske, hogy elvittem a beteg, de élénk teknősömet és miután megkapta a injekciót, rá kb. fél órára halott volt. Lehet, hogy én késtem el vele, mindenesetre furcsa volt számomra, hogy így halt meg és sajnos tartottam és tartok tőle, hogy ha újabb teknőst kell oda vinnem, ugyanez lesz, ezért próbáltam itthon kezelni, de mostmár nincs választásom. Itt csak ez az egy állatorvosi rendelő van, Pestet nem ismerem, nemt udom mi hol van ott. Azt is olvastam, hogy a víziteknősöknek is szükségük van növényi eredetű táplálékokra. Ezt nem csak interneten olvastam, hanem van egy teknősös könyvem is, abban is benne van, hogy amíg kicsik, addig nem, de ahogy idősebbek, kaphatnak.. sőt, kapniuk kell növényit is és állítólag szeretik is.
2011. jan. 11. 10:04
 3/15 anonim ***** válasza:

Én pápai voltam, ott is csak egy állatdoki volt, kutyára, macskára, teknőre, egérre. Nehéz őket gyógyítani, mert kicsik. Nem lehet kitapintani sem semmit.

Az én tekim csak fagyasztott halat evett (meleg víz alatt kiolvasztva), meg némi hangyatojást. Az egy D-vitamin hiányon kívül semmi baja nem volt, 2 és fél évesen már lapostányér nagyságúra nőtt. (Állítólag ha szárított tápot kapott volna, nem nőtt volna meg. De én azt olvastam, a nyers hal a legjobb.) Végül az állatkertbe kellett bevinni, mert nem tudtam tovább tartani, mikor kinőtte a 100 literes akváriumot.

2011. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért majd írd meg lécci, mit mondott a doki, hadd tanuljak belőle.
2011. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jó neked. Mármint abból a szempontból, hogy egészséges teknősöd volt (van). Nekem februárban lesznek 1 évesek, ha megéri(k). :( A nagyobbik szép teknős, aktív és harcias, valamivel nagyobb, mint a tenyerem. A kisebbik mindig is visszahúzódó volt és nyugodtabb, ő kicsivel kisebb, mint a tenyerem. Most ő a beteg. Tudod, enéz úgy melegen tartani őket, hogy olyan melegítőm van, amin nem lehet beállítani a hőmérsékletet. A fürdőszobában tartom őket, mert az egy kisebb része a lakásnak, ott a levegő hőmérséklete mindig 20 fok fölött van. A helyüket mindig letakarom valamennyire, de így is csak 20 fok körül tudom tartani. Vettem egy nagyobb és jobb melegítőt, de mivel kicsi a helyük (20 liter), így nem tettem be. Szeretnék venni nekik nagyobb helyet, de nincs autónk, kézben hazacipelni meg.... a másik meg, hogy ahhoz szűrő is kéne, de megnézem, hátha be tudok szerezni egyet abból is, meg akkor a helyből is.. ma. Egy olyan átmenetit, ami nem a végleges, de azért nagyobb ennél és beteszem ezt a fűtőt, hogy biztos hőmérsékleten tudjam tartani. Remélem, hogy nem késtem el vele.
2011. jan. 11. 11:05
 6/15 A kérdező kommentje:
Oké..
2011. jan. 11. 11:06
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha kevés az egy fűtés, egyszerűen tegyél bele még egyet.

Ha az egyik teknős mindig kisebb/gyengébb volt, jutott neki elég kaja? Nem lehet, hogy a másik elette előle, és egyszerűen éhezett? (Csak tipp.)

2011. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

*Ha kevés az egy fűtés, egyszerűen tegyél bele még egyet.


Mármint úgy értem, hogy venni még egy egyszerű fűtést szerintem olcsóbb lenne, mint egy átmeneti nem végleges akvárium. Legalábbis pár éve még 2-3 ezer volt a legegyszerűbb fűtés, az akvárium pedig jóval több.

Ha keresel egy üvegest, aki megcsinálja az akváriumot, lehet, hogy olcsóbban kijössz, mintha kisállatkereskedésben veszed. És a méreteket is te adhatod meg. Csak elég vastag üvegből kell lenni, hogy elbírja a nagy mennyiségű vizet.

2011. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát, időközben megvettem az akcáriumot. 44 literest 5500 forintért. És vettem egy szűrőt is. Meg még múltkor egy erősebb fűtőt. Na most az a kérdésem lenne, hogy ezt a szűrőt fektetve, vagy ha nem is teljesen fektetve, de döntve is be lehet tenni a vízbe? Mert azt írja, hogy az az optimális, ha 3 centivel a víz alatt van a szűrő. Mondjuk ezt az egész készülékre érti vagy csak arra a levehető részére? A lényeg.. nem lesz az akváriumban akkora víz, hogy ha teljesen függőlegesen beteszem, akkor ellepje 3 centire.
2011. jan. 11. 14:27
 10/15 A kérdező kommentje:
Elvittem orvoshoz. Kapott 2 injekciót.. azt mondta, hogy A vitamin hiány.. de azok után nem tudom, hogy hogy higgyem el, miután írta a gépébe a tüneteket és akkor felém fordul és ilyet szól.. "a szeme.. mi is van a szemével? zárva van?" .... mármint nem úgy, hogy nem tudta, hanem megfogalmazni nem tudta... számomra nem ilyen egy hiteles orvos..
2011. jan. 11. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!