Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik lenne a megfelelő?

MaxGix kérdése:

Melyik lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés
Egy Madagaszkári nappali gekkónak kellene izzó.Milyet válasszat? Az IKEA ban vettem egy lámpát szval már csak izzó kellene.Én nappalra egy ExoTerra Sun Glo ra gondoltam, estére pedig egy Exo Terra Nigh Glo ra.A kérdés az, hogy hány wattosakat vegyek?Nem tudom hogy melyik mekkora hőt ad le, ezért kérdezem.
2011. febr. 4. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanennél a gekkónál Repty Glow 5.0

15 Wattos izzó van. 1db megy nappal.


és van ezen kívül egy fűtőlap ami megy állandóan, az egy 30 fok állandó hőmérsékleten van, de a terráriumot kb 28 fokra fűti fel. Ezt konkrétan bedobtam a terráriumba, de alá is lehetett volna rakni, csak akkor kevésbé fűt,m mert az üvegen alig megy át a meleg. Annak a neve Exo-terra fűtőlap 26x28cm vagy valami ilyesmi méretű.


Aztán mostmár egy ideje az van, hogy kinyitottam egyszer a terráiumot, és a gekkó kiszökött, és azóta nyitva is hagytam a terráriumát, és ki-be mászkál. Pl enni bemegy, de aztán kimegy a falon sétálva elmegy a kályhához, és oda ráfekszik. Ami tök forró, de az aljára szokott :) ott így függőlegesen. Ott nincs olyan forróság. Ez már így van kb fél éve, hogy szabad.

2011. febr. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor a te videódat láttam youtube-on:-D az a baj, hogy nincs most sok pénzem.Ezért szeretnék most sun glo-t.később majd veszek másikat
2011. febr. 5. 17:41
 3/6 anonim válasza:
Ha most nincs pénzed, ne vegyél egy "rosszabbat" aztán majd mindig jobbat, az sokkal többe kerül. Eleinte, ha elég meleg van, és kap természetes fényt is a terrárium, bőven elég egy sima lámpa, pláne ha van szellőző rács a terkón, (mert ugye az üvegen nem megy át nagyon nagy része az UV a-b sugárzásnak, de a rácsok között igen, aztán mjad vehetsz neki rendes lámpát idővel, illetve én a fűtő lap helyett ajánlanám a fűtószálat. Egy 15W-os 3 méteres (ha nagyobb a terkó egy 50W-os 5 méteres bőven befűti a terráriumodat, a talajba, talaj alá rakva és nem csak egy helyen, hanem az egészben jó meleg lesz, sokkal aktívab így az állat. Én nekem így működik, egy 15wos spotlámpa csinál napozó helyet, a többit pedig ezzel együtt kb 26-28 fokra fűtik fel.
2011. febr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nah majd szombaton eldől a börzén.Ha lesz akciósan jó izó akk veszek olyat:DAm estére mindeképpen kell nekik az éjszakai lámpa?
2011. febr. 6. 20:35
 5/6 anonim válasza:
Én nem használok éjszakai lámpát, vagyis néha a toke gekómnak, azért hogy lássak, de amúgy a holdfény ami bejön az ablakon elég, annyi kell, hogy ne legyen vaksötét, úgy ők sem tudnak vadászni.
2011. febr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóval elég ha a router világít a szobámban:D A LED eknek van akkora fénye h látom magamat este szval elég lesz nekik is.
2011. febr. 12. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!