Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősök büdös akváriumvize,...

Teknősök büdös akváriumvize, szűrő ellenére is. Ellenszer?

Figyelt kérdés
300l-es akváriumban van 2ékszertekim. Van bent szürő,így ott kapják a kaját is. Sokat megy a szűrő is,nem használódott el benne a szűrőszivacs sem. A vizük elég hamar(2nap alatt)büdös,csatorna szagú lesz és zavaros. Mivel tudom szagtalanítani,tisztítani,ami nem káros a tekik számára? Metilénkéket szoktam beletenni,de attól talán mégbüdösebb lesz... Poénokat,hülyeségeket mellőzzétek! Kössz!
2011. febr. 11. 20:44
 1/6 gfero ***** válasza:
a szűrő nem sókat kel hogy menjen hanem folyamatosan mivel ha lekapcsolod a szűrést a hasznos bacik,lebontó baktériumok elpusztulnak a szűrőbe és ily módon soha nem fog beállni a vized .nem lehetséges hogy a szűrőd kicsi a 300 literhez?a metilénkékkel csak ártasz mivel ez egy gyógyszer de szerintem még arra se jó ez is elpusztítja a lebontó bacikat tehát megint nem tud beállni a víz.a túletetés miatt nagyon hamar megmérgezed a vizet.ha akarsz vízelőkészítőt használni akkor tetra aqua safet vegyél és a baktérium kulturát tetra baktozymel tudod elősegíteni de az utobbi nem muszáj.csinálj heti 30%-os vízcserét
2011. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,már most többet tudok. Egy ideig tök jól elvoltak, nem volt büdös a víz. A bactozymről hallottam. Szerintem beruházok mindkettőre. Úgy gondolom megéri. A 300l-es akváriumban, max 60l víz van. Kövel,növényekkel kirakva. Nem sok,de így tudnak úszkálni és napozni is. Köszi a választ mégegyszer!
2011. febr. 11. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, milyen vastag üvegből van az akváriumod, de ha legylább 5-6mm, akkor azért 150 l vizet simán elbír,és akkor nem fog annyira koszolódni a vized. Egyébként szerintem kb 1 hét alatt beáll a víz,és akkor szép tiszta lesz és nem lesz büdös. Ha élő halat adsz nekik, akkor azt javaslom, hogy azt az akváriumtól elkülönítve add nekik, így elkerülhető a koszolódás. A szűrő meg menjen ám egész nap! :-) Remélem segítettem egy kicsit.
2011. febr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

10:27 - igazat adok. Én szinte mindig kiveszem a tekiket egy lavórba, és ott etetem őket.

ráadásul talán ezért is barátságosabbak lesznek, mivel a hűlők igen félénk állatok, és hamar megtudják, hogy Te igazából jót jelentesz nekik.


De ha rám hallgatsz, 2-3 naponta elég nekik enni adni, mert borzasztó hamar megnőnek.

2011. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tropus75 válasza:
Ezt is kipróbálhatod: [link]
2011. febr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt csinálom hogy a tekim alapon akkora vízbe van ami el sem lepi csak nyáron az udvaron rakom át a hosszabb de alacsonyabb falú akváriumba amit jól megtöltök vízzel és így tud úszni.külömben ezt a vizet 3 naponta cserélem mivel az etetési napokon egy lavorba megy át amit nem fűtök és abban van 3-4 órát amég eszik és ürít aztán vissza a fürdővizébe.
2011. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!