Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősöm víz alatt volt...

Teknősöm víz alatt volt napokig. Ugye meghalt?

Figyelt kérdés

Nem értek annyira az ékszerteknősökhöz, úgy tudom, ők nem alszanak téli álmot,ha van vízmelegítő és rendszeresen kap táplálékot. Víz alatt meg pláne nem tartom elképzelhetőnek, hisz a levegő kell nekik.


Gyerekkorom teknőse anno vagy 2 napig mozdulatlanul feküdt a vízben, feje, lábai behúzva.

Gondoltam meghalt, így eltemettem.

Felnőve is azon merengek, vajon nem temettem-e el élve?


2011. febr. 22. 07:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hát ebben nem vagyok biztos hogy nem élt. a teknősök napokig tudnak a víz alatt lenni behúzva a feje és lába. tehát leeht hogy életben volt de erről csak az tudott volna biztosat mondnai aki ért hozzá.(pl szüleid?állatorvos
2011. febr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jaj, most megijesztettél.

12 éves voltam, eszembe sem jutott orvos.

Nem lebegett, csak szépen a víz alatt feküdt, lehet, hogy több is volt, mint 2 nap. Aztán mikor kivettem emlékszem simogattam, kicsit megbökdöstem, de semmi.

Olyan ősz tájékán lehetett az eset.

2011. febr. 22. 08:12
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ékszerteknösök tartanak téli álmot, tehát valószinü, hogy még élt. A vit alatt börön keresztül is tudnak ilyenkor lélegezni, ezért nem jönnek fel a felszinre.
2011. febr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ó, ha ez igaz, akkor megöltem :((
2011. febr. 22. 08:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
első válaszoló vagyok. de ha 12 éves voltál akkor is gondolom nem egyedül temetted el . gödröt ásni stb... ezt csak a szüleiddel tudtad és ők sem gondolták. bocsi de akkor a szüleid is kicsit felelőtlenek voltak. nem bántásból mondtam.
2011. febr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
az ékszerteknősök mindig alszanak téli álmot, úgyhogy ha ez igaz hogy a víz alatt volt és nem mozdult akkor biztosan aludt. a víz aaltt is tudnak ők levegőzni. egyébként ha nem mozgott akkor sem hiszem hogy nem éltvolna. biztosan élt csak aludt. és amikor megmozgattad azért nem mozdult mert ha alszanak ők nem ébrednek fel általában.
2011. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A víz alatt az elpusztult teknősnek kinyúlik a nyaka és a lába, amikor kiveszed a vízből lóg lefelé. Nálam a kertitóban hónapokig kibírják a jég alatt levegő nélkül. Ha melegen vannak, akkor is sokáig elvannak a víz alatt, ha pihennek. Ha nem túl mélyre temetted, talán kiásta magát. Remélem azért fel tudod dolgozni a dolgot, nem szeretném, ha jövő héten a híradóban látnám, hogy "öngyilkos lett a teknősölő a GYIK oldalon kapott válaszok hatására".
2011. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Sajnálom persze, de már nem tudok mit tenni ellene hisz majdnem 20 éve történt.

Szüleim pedig abszolút nem felelőtlenek ( ha azok lennének, nem autóztak volna velem ki az erdőbe eltemetni, hanem kihajították volna a kukába...), de ők is annyit értenek a teknősökhöz, mint én, internet akkor még nem volt, az állatkereskedő pedig nem mondott ilyesmit.

Így most 30 éves fejjel tudtam meg én is, hogy talán még élt, hisz ha a vízben fekszik egy tüdős állat több napig, egyből arra gondolok, hogy meghalt, eddig úgy tudtam az ékszerteknősnek nincs diffúz légzése.

Most már ezt is tudom.

Tanulság:ha a saját fiam egyszer teknőst szeretne, már tisztában leszek ezzel is.

Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 22. 12:36
 9/16 anonim ***** válasza:

részvétem a teknősöd miatt :(

semmi gond,nekem a halam felfordult de akkor más félszemű volt.nagymamám megengedte nekem hogy eteseem amikor akarom én meg 4 éves fejjel minden nap vagy 10x megetettem és kiesett az egyik szeme :(

2011. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez mekkora morbid sztori! :)

Így 20 év után mégnagyobbat üt. Erre emlékeztet:

http://www.youtube.com/watch?v=qfy2XxYieNk

2011. febr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!