Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárdgekkóval kapcsolatos...

Leopárdgekkóval kapcsolatos tudnivalók?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok.. nincs sok szabadidőm de azért szeretnék magamnak egy kisállatot. Rátaláltam a leopárdgekkóra. Nagy tudást igényel a tartása? Esetleg van valakinek tapasztalata az állattal, és a tartásával kapcsolatban? Segítene esetleg? Leírná amit tudnom kell róla, és esetleg valami tanácsot is kaphatnék?

Ha igen nagyon megköszönném!


2011. márc. 4. 20:17
 1/5 A kérdező kommentje:
*egy 14 éves lánynak nagy gondot okozna egy ilyen kisállat tartása/gondozása?
2011. márc. 4. 20:17
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos ugyan olyan helyzetbe vagyok mint te. [:

Elképesztően sok mindennek utánna lehet olvasni a google.hu-n csak írd be h leopárdgekkó. (:

Ugye a legfontosabb maga a terrárium. Ami kb. 70*50 es kéne ha legyen. Sivatagi állat tehát ezek a körülmények kellenek: homok, néhány növény (de ne túl sok mert ugye sivatagi környezet), itató tálka, és persze egy nagyobb búvóhely. :D

Fűtés: egy UV lámpával lehet megoldani amihez egy UV izzó kell, lehet egy kis extra melegítést is csinálni egy talajfűtővel, valamint egy hőmérő se árt.

Párologtatás: ez csak akkor fontos nagyon ha vedlik az állat, ilyenkor érdemes napi kétszer permetezni a terráriumot. De mindannap egyszer ezt a permetezést csináld meg mert megint a hasonló kürölményeket tudod az állatkának biztosítani. (:

Etetés: kisebb állatnak kétnaponta nagyobbaknak pedig háromnaponta kell adni 8-10 tücsköt, mérettől függően. Heti egyszer ezket az eledel állatokat vitaminporral kell beszórni és úgy kínálni a gekkónak. Még adhatsz neki pl. lisztbogarat is de a menü a tücsök legyen.

Nos remélem tudtam segíteni. :DDD

Ha te is tudtsz vmit ajánlani mondd csak mert én is egy gekkó tartásán gondolkodok. [:

2011. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Leopárd g.-nak nem igazán kell uv.

Éjszakai állat.

2011. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző kommentelőnél mindenbe eggyet értek, kivéve a terráriumot és az etetést. A terráriumos részével annyi a bajom hogy az 3 vagy 4 állatnak kell, egynek elég egy 50*30 as is :). Az etetés része meg hogy az a legjobb ha napi egy két tücsit adsz neki :D. (nekem van egy ilyen kis csepségem Facebook ha kiváncsi vagy : Kicsi Leo)
2011. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

...Jah és nem okoz senkinek se nagy gondod :D aranyos kis jószág, kedves, szelíd és kicsit bamba :D de ezért aranyos. Amúgy ha sokmindent megszeretnél tudni róla akkor ajánlom figyelmedbe ezt a oldalt.

[link]

Én istt szoktam kérdezősködni, érdemes beregisztrálni mert sokan jó tanácsokat adnak!!!

2011. nov. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!