Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Segítség! Miért múlnak ki a...

Segítség! Miért múlnak ki a teknőseink?

Figyelt kérdés

Kaptunk két teknőst, éldegéltek, egyszer csak elkezdtek lassulni, majd csak úsztak, egyáltalán nem ettek, végül mind a kettő elhullott. Gondoltunk mindenre. Kaja, vegyszerek, stb. semmi újat nem kaptak.

Hogy meghalt ez a két jószág, kaptunk még egy teknőst. Idekerült, tök jól elvolt, és most ugyan azokat a tüneteket produkálja, döglődik.

Természetesen a lakhelye ki lett fertőtlenítve, új tápot kap, az előző közül mindent kidobtunk.

Úgy tűnik ugyan az a baja, mint az előző kettőnek, akik kb. 20 perc eltéréssel múltak ki.

Annyit látunk ezen, hogy a szeme baromira fel van duzzadva, az állatos ajánlott is szemcseppet neki. Belegondolva az előző kettőnek is püffedt volt a szeme.


2011. márc. 6. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Talán orvoshoz kéne vinni?
2011. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, az okoskodásból nem kérek. Sárospatakon van olyan orvos, aki hüllőkkel is foglalkozik. Voltunk állatorvosnál, fngja nincs mi lehet a baja.
2011. márc. 6. 17:21
 3/14 anonim ***** válasza:
A felduzzadt szem A vitamin hiányra utal. Gondolom száritott kajával etetted őket, nem fagyasztott hallal. A normális etetés a kulcsa mindennek. A halban megvan minden ami kell neki. Őszintén...én nem bíznék rád állatot ha ennyire nem nézel utána hogy mi kell a teknősöknek meg egyébként is, eléggé érzéketlenül beszéltél róla. Amit most tehetsz hogy elviszed állatorvoshoz és kapni fog 1 injekciót. Onnantól kezdve reménykedj hogy felépül.
2011. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! A száraztápot tényleg elkell felejteni, vagy csak nagy ritkán nasinak adni, én is a fagyasztott apróhalat ajánlom mert minden benne van ami egy teknősnek kell. Amúgy meg nem minden állatorvos ért a hüllőkhöz, volt nekem is régen egy tekim, elvittem hozzá, de nemtudott vele mitkezdeni, adott neki egy szurit, szerencsétlen meg másnapra meg is halt.
2011. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A szárított hal csak csemege neki, változatosan kap enni. Kap szívmixet, fagyasztott cuccot, zöldséget, teknős tápot. A vize rendesen van tartva, direkt teknősöknek való vegyszerrel kezelve.
2011. márc. 6. 17:29
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen A vitaminos szemcseppet is kap a kezdetektől. (nem gyerekkorába került hozzánk)
2011. márc. 6. 17:30
 7/14 anonim ***** válasza:
Minek vegyszer a vízbe? Ha hetente cseréled a viz felét semmi baja nem lesz. És nem is büdös. Nem kell vegyszerezni szerencsétlent. A kajának meg ugy kéne kinéznie hogy fagyasztott hal, fagyasztott hal, fagyasztott hal, fagyasztott hal, emellé lehet neki adni fagyasztott szúnyoglárvát, hetente 1x mondjuk 1 salátalevelet. Élő lisztkukaccal, földigilisztával is etetheted. A lényeg hogy a száritott és liofilizált kajából keveset. Főleg élő ill fagyasztott kaját!!
2011. márc. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta az állatos, sőt, az orvos is, hogy klórmentesítő vagy klórtalanító mindenképp kell.
2011. márc. 6. 18:39
 9/14 lasius ***** válasza:

ha választ akarsz kapni és nem hogy vid ide oda vagy etesd így úgy akkor írd meg hogy hogyan tatrtottad őket pontosan (etetés,víz ...felszerelés:fűtő ,lámpa, hűtő.....Terrárium elhelyezése(ebben az esetben akvárium bocs)) ja és van e gyerek vagy egyéb apróság aki esetleg beszorhat neki ezt azt..

Ird meg pontosan hogy mik, hogy vannak lehet a legapróbb dolog az amin elcsúsztál. Lehet nem is azt kel keresni hogy mi van (baci,klór) vanem hogy mi nincs(meleg?.vitamin..)

Remélem majd tudunk segíteni.

2011. márc. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hogy hány literes a terráriuma nem tudom. Van benne melegítő, szűrő, a vize rendszeresen van cserélve, a szűrő hetente átmosva, de egyébként tükörtiszta. Vannak benne kövek, növények nincsenek, csak amit kapott megenni. Kap teknőstápot, kap szárított halat, fagyasztott valamit, (nem én etetem) A vitamint és néha kálciumos teknősfalatot.

A szemébe csepegtetünk A vitaminos szemcseppet.


Egy vödörben lakott előtte, (nem nálunk, úgy hoztuk el valakitől, mert az előző kettő fél óra különbséggel múlt ki) mozgékony jószág volt. Az előző teknősök majdnem 2éve voltak itt, amikor elkezdtek lassulni, az állatorvos azt mondta, lehet hogy vermelni fog, ilyenkor nem esznek, téli álmot alszanak. Nem váltottunk tápot, rendesen karban voltqak tartva. Amikor ez ide került át lettek fertőtlenítve a kövek, az akvárium is. Egyszerűen nem tudjuk mi lehet a baja. Nekem ne mondja azt senki hogy aki csak halat vagy mülit kap teknős felfordul, mert ez konkrétan csak müzlit kapott vagy 10 éven keresztül, és semmi baja nem volt.

2011. márc. 9. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!