Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Jó ötlet lenne ha mondjuk...

Apanacsi kérdése:

Jó ötlet lenne ha mondjuk társas házban tartanék királypitont? Mennyibe kerül egy példány és nehéz gondozni vmint veszélyes?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 22:08
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
50%
google
2011. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%
Ha velem laknál egy társasházban, feljelentenélek, vagy a kígyódat nyírnám ki. Nem a dzsungelbe költöztem, hanem egy társasházba, Európa közepén.
2011. márc. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 merofi válasza:
67%

Az "ötlet" nem jó.

"Gondozni" ugyan nem nehéz, viszont nagyon veszélyes!

Egy régi kollégám (hosszú ideig!) tartott és szerencsésen megúszta egy rossz mozdulat során (terrárium tisztítás) a kezére tekeredett egy pillanat alatt és nagyon sokáig elszorította azt. Már feketedett a vérkeringés leállása miatt a keze és csak a "nyugodt" viselkedésének köszönhette, hogy elengedte.

Képzeld el ha nem a kezére tekeredik

2011. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Böszmeség. Ha állatot akarsz, költözz vidékre, családi házba, ne patkányfészekbe! Ha én társasházban laknék és a szomszédom egy lelkibeteg barom lenne, aki kígyót tart, minden nap szarral festeném be a bejárati ajtaját. Miért nem kutyát akarsz, vagy macskát, ami hasznos állat, és ami az egészséges lelkű embereknek van.
2011. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Platypus ***** válasza:
50%
Szerintem sokkal jobb ötlet társasházba a piton mint egy kutya. Nem ugat, nem rongál, nem keveredik halálos veszedelembe amíg a gazda dolgozik. A kígyó jelenléte semmiféle hatással nincs a lakáson kívüli dolgokra, míg egy kutya, macska vagy madár nagyon is észrevehető falon keresztül is. Az óriáskígyók valamennyire veszélyesek, kezdő kígyótartónak inkább egy gabonasikló ajánlott.
2011. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
köszönöm már ezen a fajon is gondolkoztam
2011. márc. 23. 21:21
 7/23 anonim válasza:
35%

Noooormális az ilyen ???

Az állatok kiszabadulnak, ezt TÉNY. Mind. Nincs olyan, hogy nem-nem-soha.

Alszol, és becsúszik a takaród alá egy kígyó ... mond már hogy nem akkor kapnál ínfartust ??


Szomszédod előtt ott csúszik a siklód, szerinted az honnan kellene hogy tudja, hogy az egy sikló, és nem egy tengeri übermérges kígyó ???


Ha a közelembe költöznél egy ilyennel készülj fel, hogy análisan fogsz közösülni "kis" kedvenceddel !!

2011. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
14%

16:02 LoL

Igazad van! :)

03-21 22:17 vagyok, és látod az álszent kis f@szkalap lepontozott. Téged is le fog. Ez mondjuk nem változtat azon, hogy felszeletelném a köcs.g kis kígyóját, ha velem egy házban akarná tartani. nem tudom, milyen mentális betegség kell ehhez, de már biztos van rá szakember. :D

2011. márc. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
17%
Inkább keress fel egy pszichológust!Vele többet érsz,mint a pitonnal.
2011. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 angel25bp válasza:
63%

Szerintem tartható egy ilyen állat is, egyáltalán nem veszélyesebb mint egy "bekattant" kutya.

Fontos, hogy a hüllő kis korban hozzád kerüljön és jó szülőktől származzon, ha a szülők szelídek voltak akkor nem lesz gond. Ha egy normális terráriumban van tartva az állat annak megszökése is kizárt. Úgy tudom viszont, hogy ez az állat is CITES lett, vásárlásnál erre fokozottan oda kell figyelni, hogy az engedélyt odaadják.

2011. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!