Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy kell elhelyezni a terrári...

Hogy kell elhelyezni a terráriumban a sivatagi talajfűtő lapot?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én a terrárium alá raktam, és ettől jól ketté repedt az alja. Mondjuk belülre is rakhatod, aztán rászórsz homokot és kész. Alig fűt, és az üvegen alig tud átfűteni, hogyha vastag az üveg, akkor nem is lesz tőle meleg a talaj.
2011. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálad hány fok lett a terkóban?
2011. ápr. 3. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát olyan 28, de fölül meg még volt lámpa a tetején, és az is fűtött, és ez olyan 70x60x40-es terrárium
2011. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Állítólag a lap az 30fokon fűt, jobban nem, így túlfűteni nem fogja. Amikor régen volt pl viziagámám az fogta magát és széttúrta az aljzatot, és lefeküdt a lapra.
2011. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az úgy megoldható,hogy veszek a 60*45*45 cm-es terráriumomba egy ilyen talajfűtőt,ami adja a hőt,és rakok még be egy energiatakarékos izzót világításnak? Elég meleget tudna csinálni a leopárdgekkóknak?
2011. ápr. 3. 20:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, csak az izzót kívülre tedd, a terrárium tetejére, úgy is felfűti, csak az állat nem tud rámászni.


Jobb lenne ha állatkereskedésben egy rendes hüllős izzót vennél. Kicsit drágább, de jobb a fénye az állatnak, mert az némi uv-t is sugároz.


Aztán járatod fél órát és belül legyen egy hőmérő, és nézd meg. Valószínú hogy felfűti. Ha mégsem, akkor rakj mellé még egy kis energiatakarékost is, de szerintem az már nem fog kelleni.

2011. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!