Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknős mit csinálna...

Az ékszerteknős mit csinálna egy közönséges békával?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
römizne? szabad a gazda.
2011. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem próbáltam még ki...
2011. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem semmit,nem biztos hogy nagyon érdekelné
2011. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát a méretüktől függ. Nálnuk a kerti tóban a 2 ékszerteknős simán bepróbálta vacsira az arratévedt békát.. (végül nem tudom,mi lett a sorsa,de úgy nézett ki,hogy étkezés céljából fogták meg.)
2011. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megenné. Az ékszerteknősök agresszív ragadozók, Ázsiában komoly gondokat okoznak, mert kiszorítják az őshonos fajokat. Szóval, ha a béka nem jóval nagyobb náluk, megszívta. De tippre még akkor is piszkálhatják, még ha nem is bírnak el vele.
2011. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
Megenné, ha el tudná kapni. De azzal számolj, hogy a "közönséges" békák kis hazánkban egytől-egyig védettek. Tehát ha megeteted a teknőssel, akkor természetkárosítás bűntettét követed el.
2011. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gfero ***** válasza:
megenné ugyanúgy mint a kisebb halakat csigákat.adhatsz neki szeletelt marhahúst is nagyon szeretik.
2011. ápr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Eternal-life válasza:

Tuti hogy megeszi ha elkapja.

Amúgy ez egy hüllő topic viszont az ékszer teknős és a béka és kétéltű.

Ez olyan mintha azt mondanád a delfinre hogy hal :D

2011. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ehh... utolsó: a teknős hüllő! A teknősbéka elnevezés meg ugyanannyira nem releváns itt, mint a lódarázsnál...


A kérdésre válaszolva: én egy terráriumban nem tartanám őket. A teknős megpróbálná elkapni a békát, annak kis helyen nincs esélye. Egy tóban viszont nem kell félteni a békát sem, a debreceni Nagyyerdő tavában láttuk őket egy teknős fején ugrálni. :D

Kisgyerek a nagyijával etette a halakat a tóban, békák is voltak ott éppen, meg arra úszott egy teknős. Valahányszor megpróbált elkapni szerencsétlen teknős egy-egy bedobált fagyitölcsér-darabot, a békák a fejére ugorva lenyomták a víz alá. :D Nem volt semmi!

2011. ápr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát...jha a teknős az hüllő... Miért te hova írnád? A kisemlősök közé? Nah mind1.... Amúgy a garázsban találtam egy kb akkora békát mint a teknősöm. A tekik még akváriumban vannak, a békát meg beraktam a kis tavunkba ahova majd ha jobb idő lesz leviszem a tekiket is. Bár a béka már eltűnt onnan, de elképzelhető hogy lesznek még. Ezért kérdeztem.... Csak kiváncsi voltam hogy játszópajtásnak tekinti vagy kajának. :)
2011. ápr. 9. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!