Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Akinek van gyíkja annak mi a...

Akinek van gyíkja annak mi a véleménye róla? Nehéz gondozni. Stb?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 19:02
 1/8 A kérdező kommentje:
a nehéz gondozi helyére ? jelet akartam írni bocs
2011. ápr. 25. 19:03
 2/8 gfero ***** válasza:
ha meg tudod neki teremteni a feltételeket ami nem egy olcsó dolog akkor nem nehéz felnevelni .de milyenre gondoltál?
2011. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nemtudom.valami kicsikét szeretnék ici-picit .de nem tudsza valami gyíkos oldalt ahol vannak képek meg gyíknevek??
2011. ápr. 25. 19:10
 4/8 gfero ***** válasza:
2011. ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. ápr. 25. 19:32
 6/8 A kérdező kommentje:
nemtud vki olyan oldalt ahol gyík nevek vannak?
2011. ápr. 25. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Fali gyíkot talán egyszerű. Nekem nem volt még de azok még szabadon is elvannak a falon Németországban :)


Nekem egy Madagaszkári nappaligekkóm van itthon, az nagyon szép szerintem, mert világos zöld, és mintás a háta. Ő nappal aktív, sokat mászkál. Megszökött a terráriumból és fél évig az ablakon a kályha fölött lakott, oda raktam neki dobozba tücsköt enni, meg tálba vizet, aztán sikerült megfogni, de nehéz, mert mindig mikor próbáltuk, felrohant a falon egész a plafonig.

Az ablakon jól elvolt, jó húsban van, szép nagy :)

Kb 1 hete zártuk be a ketrecbe, akkor aztán mérgelődött is rendesen, csapkodott össze-vissza, de 1 nap mulva már beletörődött a sorsába. Nyárra azért muszáj bezárni, mert ha kinyitjuk az ablakot akkor ne másszon ki, meg persze télen is jobb ha be van zárva, mert összeszarja a lakást.


A hüllők, legyen az akár gyík, akár gekkó, akár kaméleon, én szerintem nagyjából egyformán kell gondozni őket, nem hiszem hogy egyiket könnyebb a másiknál. Heti 2x el kell menni az állatkereskedésbe élő tücsköt venni neki, vagy lisztkukacot.. meg amit szeret. A nappaligekkó az mondjuk megeszi a mézes banánt is és a gyümölcsjoghurtot is.


Általában a hüllőknek kell egy repty glow 5.0 lámpa, melyet olyan 5ezer Ft körül kapsz a díszállat boltokban, és azzal kell neki világítani, mert az tartalmaz UV-B fényt. Ez a lámpa kicsit meleg, de ha nem fűt eléggé, akkor mellé lehet rakni egy sima izzót is, vagy egy fűtőlapot a terrárium alá, és úgy megcsinálni neki hogy legyen lámpa alatt egy 30 fok körüli rész ahova befeküdhet napozni. Persze azt meg kell nézni melyik állatnak hány fok kell és ezt íg ylámpákkal meg lehet csinálni. Jó ha van egy 1000 Ft-os időkapcsolód is és akkor nem kell kapcsolgatnod a lámpát mindig.


Amelyik hüllő sivatagi, az alá rakhatsz homokot, meg egy tál vizet.


Amelyik meg a trópusi esőerdőkből származik, az a fajta alá lehet tenni pl fenyőkérget, agyaggranulátumot, vannak más talajok is amit nem ismerek.. és nekik nagy páratartalmat kell csinálni. Mindennap be spriccelni egy kis vizet virágpermetezővel, és berakni egy nagy tál vizet. Szóval így lehet csinálni nagy páratartalmat. Ezeknek jó ha veszel egy páratartalom mérőt és akkor látod, hogy mennyi a páratartalom, nehogy kiszáradjon az állatka.


Hüllők még szoktak enni kalciumos vitamin port is, az szerintem mindegyiknek jót tesz, és azt is lehet kapni az állatkereskedésekben (vagy ha egy papagáj csőr koptatót lereszelsz, az is ugyanaz csak olcsóbb).


Kb így működnek ezek.

2011. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én speciál szakállas agámákat tartok és magam tenyésztem nekik a tücsköket és a lisztkukacokat.Nekem a legtöbb bajom az eleségállatok tenyésztésével van a gyíkokkal fele annyi sincs.Kb annyiból áll a gondozásuk ,hogy naponta megetetem őket kidobom az ürüléket, simogatom, ha éppen vedlenek fürdetem(ez azért kell hogy a farkán lévő bőrt is le tudja vedleni mert különben leszárad a farka vége és csúnya lesz felnőtt korára)Néha ki kell takarítani őket ilyenkor általába leszitálom a homokot és megy vissza de 1-2 hónaponként át is mosom többször vízzel és megszárítom.

Tehát ha nem tenyészteni akarod az eleségállatokat akkor viszonylag könnyű, de ha igen akkor felkötheted a gatyaszárat!

2011. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!