Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szárazföldi Mór teknősöm van,...

Tancoslabak kérdése:

Szárazföldi Mór teknősöm van, mindig a lakásban járkál, nem szeret a terráriumba lenni, csak az a gondom, hogy nem szobatiszta. Mit tegyek, hogyan szoktassam arra, hogy csak egy helyre piszkoljon? Taníthatók a teknősök?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem taníthatóak. Nem tudom, hogy egy Mór teknőst milyen gyakran kell etetni, de nálunk az ékszerteknős hetente egyszer kap, megvárjuk, amíg ürít, aztán utána mászkálhat szabadon.
2011. ápr. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem (is) ékszerteknősöm van. Viszont az enyémek sem maradnak meg az akváriumban, így "szabadlábon" vannak.


Egy darabig mindenhová (szőnyeg, parketta, folyosó) "letettek egy csomagot", de mostanra már csak ritkán kakálnak be. Általában oda nyomnak fekáliát, ahol sűrűn tartózkodnak. Nem tanítottam őket, nem is lehet. Egyszerűen így beállt a dolog.

2011. ápr. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A teknősnek az a legrosszabb, ha szabadon járkál a házban.

1: ízületi betegsége lesz

2: felfázhat

3: stresszes környezet

Egyáltalán nem élvezi, csak menekül!!!

Ajánlok facebook csoportokat, ott segíteni fognak:

1: Teknősbarátok

2: Görög teknős tartók baráti körw

2017. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
baráti köre*
2017. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!