Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » S. O. S. A fiatal kaméleonom...

S. O. S. A fiatal kaméleonom hasa mintha fel lenne fúvódva! Ez normális?

Figyelt kérdés
a kis kaméleonom hasának hátsó része ahol a hét hátsó lába van, nem abnormálisan, de nagy, és nem rég nött meg pár napja-egy hete. ez normális? lehet betegség? ha igen hogy tudnék rajta segíteni? ha felfúvódott elmúlik??
2011. máj. 10. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

hogy tudsz rajta segíteni? mondjuk vidd el orvoshoz! 16:00 óra van úgyhogy ilyenkor még bőven rendelnek állatorvosok. nekem törpenyulam van, neki is egyszer dobszerűen kifeszült a pocija és mindez este 9 kor történt úgyhogy nem tudtuk állatorvoshoz vinni mert nincs ügyelet ebben a szarfalvában.

így hát egész éjjel masszíroztuk a pociját, itattuk fecskendőből hogy ne száradjon ki, adtunk neki pro-biotikumot, reggel pedig rohantunk az orvoshoz.

vidd orvoshoz mielőtt késő lenne!

2011. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizony ez egy betegseg nekem is a kameleonomnak ez volt a baja elvittuk az allatorvoshoz es azt mondta h nm lehet rajta segiteni :(( .Sajnallak keszul elbucsuzni tole:(
2011. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem kemény a hasa, és nem is nagyon szembetűnő, eszik iszik kakil pisil rendesen, ez az egyetlen változás amit látok, viselkedésben sincs semi szokatlan, ja és nemis lusta mozog rendesen.lehet h csak meghízott egy kicsit csak a hasán? nem is mutatja h fájna neki...
2011. máj. 10. 16:13
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nem kemény a hasa, akkor az nem puffadás... nem értek a kaméleonokhoz, de azért annyit tudok, hogy mit érzel mikor felpuffad az állat hasa. esetleg írd be a keresőbe hogy kaméleon betegségek és olvasd el hogy a puffadásnál mik a tünetek. az én nyuszimtál étvágytalanság és a széklet teljes hiánya volt, és mint írtam, a hasa dobszerűen kifeszült. amikor maszíroztuk neki akkor pukkanó hangokat adott ki. egy puffadásnak ezek a tünetei, úgyh valszeg tényleg csak meghízott. ha meg eszik rendesen akkor komoly baj nem lehet, de azért keress rá a neten, illetve hívd fel az állatorvosod a biztonság kedvéért.
2011. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!