Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A Kaliforniai Királysiklónak...

Cottonka kérdése:

A Kaliforniai Királysiklónak kell külön fűtő lámpa, vagy elég a sima amivel megvilágítom a terráriumot?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
és akkor mivel fűtöd a terkót?
2011. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert az egyik könyvben azt olvastam elég neki a sima világítás,máshol meg azt írja hogy kell neki melegítő lámpa is,és a fene tudja eldönteni melyik az igaz. És milyen lámpát tudnál javasolni?:)
2011. máj. 16. 07:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ha kígyókról van kérdésed, akkor szerintem itt keress válaszokat: [link]

hüllősök fóruma, amennyire én tudom igényes és szakmailag korrekt.

2011. máj. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyi az egész, hogy veszel egy hőmérőt, berakod a terráriumba, és megnézed hány fokot mutat.


Most mittudomén annak az állatnak hány fok kell, mondjuk legyen 30, de nézz utána neten.


Szóval ha 1 lámpa is felfűti 30 fokra, akkor nem kell több, ha meg csak 2 lámpa fűti fel, akkor lehet rakni mellé nég egyet, és azért ezt így kisérletezd ki, pl különböző égőkkel, ugye egy 25 wattosnak nincs annyi hője, mint egy 100Wattosnak.

Csak nehogy túlfűtsd a terráriumot, azt is vedd figyelembe, hogy nyár lesz és biztos hogy lesznek majd ilyen 30 fokok a lakásban, olyankor szerintem a saját hüllős lámpáját is lehet messzebb rakni.


De ha van bent egy hőmérő, és néha ránézel etetéskor, azért azt látni fogod, hogy mikor hány fok van :)

2011. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!