Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ekszerteknosom nem akar...

Ekszerteknosom nem akar zoldseget se gyumolcsot enni. Baj?

Figyelt kérdés
tudom hogy nem szabad nekik folyton szaritott kajat adni ezert gondoltam hogy ma zoldseg nap lesz meg nagyon picike lehet azert?
2011. máj. 24. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

ne szárítottal etesd a szerencsétlent hanem fagyasztott hallal

a szárítottban semmi de semmi tápanyag nincsen

lehet kapni állatkereskedésekben egész fagyasztott halakat

avval etesd mert beteg lesz

2011. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jo a halat tudom de sok helyen olvastam hogy zoldseg is kell neki ...de nem eszi oket
2011. máj. 24. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ékszerteknős ragadozó. Ez nem azt jelenti, hogy húsevő. Tehát nem lehet párizsival, sonkával, marhahússal felnevelni egy teknőst. Megeszik, szeretik is, nem is pusztulnak el egyik napról a másikra, mégis lassú halálra vannak ítélve ilyen tartás mellett. Ugyanez elmondható a szárított rákokról, lisztkukacról és hasonlókról. Ezek a táplálékok elsősorban A-vitaminból és kalciumból tartalmaznak túl keveset, ami „szemgyulladás” és „páncéllágyulás” kialakulásához vezet.

Az ékszerteknős fő táplálékát a kisebb halak teszik ki. A legegyszerűbb fagyasztott csali-halat vásárolni nekik. Eleinte össze kell vágni a halakat kis darabokra, később már szét tudják marcangolni maguk is. A kis halak tartalmazzák mindazt, amire egy teknősnek szüksége van. A szálkák a megfelelő kalcium-ellátást, a belsőségek a megfelelő vitamin-ellátást biztosítják. Ezért nem alkalmas önmagában a halhús sem az állatok etetésére. A teknősök étrendjét változatossá lehet tenni csigákkal, vízinövényekkel, salátával, gyermekláncfűvel.

Az ékszerteknős etetéséhez lehet ún. „teknős-pudingot” készíteni, aminek az a lényege, hogy az alapanyagokból turmixgéppel pépet, majd zselatinnal kiegészítve pudingot készítünk. A kész masszát feldarabolva fagyasztóban lehet tárolni. Az összetevők lehetnek: hal, hús, máj, saláta, reszelt répa, gyermekláncfű és valamilyen vitamin-kiegészítés (pl. Korvimin ZVT).

2011. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!