Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A háziállatként tartott...

A háziállatként tartott kígyók felismerik a gazdájukat?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Óriás kígyóról (király piton) tudom, hogy igen. Lehet, hogy csak szagról, de van felismerés.
2011. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Igen, a kígyók szaglása nagyon érzékeny, simán különbséget tesznek két ember között. És a megszokott szagokra, mozdulatokra és hangokra nyugodtabban reagálnak. Az már más kérdés, hogy jelent-e nekik bármit is a gazdájuk.
2011. máj. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia nekem van egy állatkám (leopárd gekkó) lassan 1 hónapja megvan és észre vettem hogy az én kezemtől nem fél, nem fut ki belőle másokétól viszont igen.. nem tudom biztosan de nem hiszem hogy olyan szinten felismerne mint pl. egy kutya de mindenképpen felismer minket és nyugalomban érezhetik magukat a közelünkben
2011. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"És a megszokott szagokra, mozdulatokra és hangokra nyugodtabban reagálnak."

Ez mind így van leszámítva,hogy a kígyók nem hallanak:)

Viszont valóban megismernek valamilyen szinten(engem sose harapott meg(2.4m-es boa),pedig nyúltam be hozzá egér szagú kézzel(nagy hiba!)oszt társamat meg elötte direkt elküldtem kezet mosni jó forró vízzel(azt jobban díjazzák+azzal a folyékony szappannal mosott kezet mint amivel én szoktam kígyózás elött,ezel arra számítottam,hogy azthiszi én vagyok)és mégis megharapta!:D

Alig bírtuk leszedni,rá kellett teriteni 1 kendőt a szemére,hogy megnyugodjon és elengedje..

Szóval egyértelműen felismer,de ezt ne vedd készpénznek,ha morcos hangulata van nem izgatja,hogy ki nyúlkál hozzá:D

2011. jún. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!