Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy 70x40x30-as terrárium...

Egy 70x40x30-as terrárium elegendő két tobzosfarkú gyíknak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mekkorák a gyíkok?
2011. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
testhosszuk általában 17-20cm
2011. máj. 30. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el a madagaszkári nappaligekkó igényeit, hátha arról több infót találsz, ennek is hasonlóak az igényei.


Nagyjából egy 70x70x40 terrárium kéne, egy szikla utánzat háttérrel. Köveken szeret mászkálni, mészkövek jók, mert ha nyalogatja a meszet az jót tesz neki.


Repty glow 5.0 hüllős lámpát a feje fölé (5ezer Ft), alatta 30-32 fok, a többi részen meg 24-28 fok közt legyen. Éjjel lehülhet a levegője 20 fokra az nem baj.


Be kell spiccelni neki napi 1x vizet, plusz egy nagy tál vizet berakni. Ha nem akarod, hogy vízköves legyen a terrárium, akkor ioncserélt vizet (lágy vizet) fröcsköljél be (virágpermetezővel).

2011. máj. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha elfér mind kettő és mászkálni is tudnak megfelelő a hely számukra:)
2011. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hable , akkor szerinted egy 70x40x30-as terkóba ne rakjak 2 tobzosfarkút? már meg van a terrárium.Ha nem tobzosfarkú gyík akkor tudnál helyette ajánlani mást?
2011. máj. 31. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogy néz ki egy tobzosfarkú gyík???
2011. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem a madagaszkári nappaligekkó a kedvencem és a sisakos kaméleon, de ezeknek kicsi.


A fűsíkló is szép, mert zöld, neki jó lenne az a terrárium.


Drapp színű van pl a fali gyík. Az olyan 2500 Ft körül van és azok kisebb helyen is jól megvannak, azok simán jól ellennének benne.


A tarka gekkó jöhetne még szóba, de az egy éjjeli állat, nappal egész nap alszik tehát nagyon unalmas.


A törpekaméleon az nappali csak olyan lusta, hogy egész nap mereven kapaszkodik egy ágon, ha kaja van kinyújtja ugyan a nyelvét, de az is nagyon unalmas.


Nekem volt egy Viziagámám is régen, az egy hiperaktív bolond volt, métereket ugrott, néha fejjel neki az üvegnek. Az volt a legviccesebb állatom, de ő csak fél évig volt meg, mert túl nagyra nőtt, és már nem volt akkora terráriumom amibe tudott volna kényelmesen ugrálni, így végül eladtam.


Lehet hogy érdemes lenne neked elmenni a Kisteki állatkereskedésbe, és egy kicsit körülnézni, hogy mi az ami tetszik, mert ott van elég sokféle hüllő. Jó, hát nem mondom, hogy olcsók, tehát lehet nem ott kéne megvenni, de megnézni lehet és kérdezősködni, hogy ők pl mit ajánlanának egy ekkora akváriumba.

2011. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jaj, bocs, nem Fali gyíkot akartam írni :)

Hanem fali gekkót, szerintem az kéne neked.

2011. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Törpe ékszergyík - Holaspis guentheri

[link]



Az is kicsi, kis terrráiumba elfér:

http://www.youtube.com/watch?v=ONQG49cVbE4



[link]

2011. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget!
2011. jún. 2. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!