Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtunk egy teknőst, de nem...

Találtunk egy teknőst, de nem tudom milyen fajta, mit eszik, milyen hely kell neki? Megszeretném tartani. (kép lennt, bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

Egyik nap, azthiszem szerdán találtunk egy teknőst, hazahoztuk és 1 napig egy üvegben volt szegény, mert nem találtunk neki semmi jobbat.Tegnap óta már sztem eg kicsit jobb neki ahol él, majd meglássátok a képen h mibe tettem.Kici, szóval nem tud kimászni, próbálkozott is már de szerencsére nem sikerült neki, egy éjszaka már eltelt mióta ebben a tálkaszerűségben van, szóval ha akart volna akkor kitudott volna mászni, sztem.

A másik az hogy nem tudom milyen fajta, még sosem volt teknősöm igy ehhez nem értek.nagyon kicsi még, nemtudom h nől-e vagy ilyen kicsi marad, erre szeretnék választ kapni.

Ételként salátát, almát és egyik ismerősünk ajánlatára legyet adtam, de ezeket szinte nem is eszi.Emlékszem már valahol láttam hogy száritott halakat és rákokat ettek, ha lesz lehetőségem majd veszek neki.Sztetek ez jobb lenne?

Már azt is észrevettem hogy alig mozdul meg, nemtudom h erre a fajtára ez jellemző vagy netán beteg vagy csak unatkozik.Talán kellene egy másik teknős "barátként"? Ha igen az milyen fajta legyen?Ja, és van egy műteknősöm, csak az kicsit nagyobb.Azt ha betenném jobb lenne neki?

Most az iróasztalomon van a teknősöm, a lámpám mellet, tegnap estefelé felkapcsoltam a lámpát neki, mikor már sötétedett hogy ne legyen olyan nagy sötétségben, jól tettem vagy neki nem is kell fény?Most ilyenkor pont jó mert idesüt egy kicsit a nap az iróasztalomhoz.

Szeretném ha valaki még irna erről a fjta teknősről ugy általánosságban, mit kell róla tudni, stb.

És itt van kettő kép h is néz ki:

1. [link]

2. [link]


2011. jún. 4. 08:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon kedves tőled,hogy megtartod!:)
2011. jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%

NAGYON KEDVES????!!!!



Azonnal engedd szabadon, valami tóparton, ahol vannak kishalak is. Lehetőleg még ma!

VÉDETT!

2011. jún. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem engeded szabadon egy tó mellett?
2011. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem mondani hogy Szerbiában lakok, szóval itt is védett?

Legalább mondjátok meg milyen fajta, hogy utánatudjak nézni az interneten.

2011. jún. 4. 08:44
 5/24 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb hívj egy állatorvost,lehet,hogy valami baja esett,és nyilván nem fog lecsukatni azért,mert találtál egy teknőst,akiről nem tudtad hogy védett,továbbá segíteni akartál neki.Ha azt mondta,hogy rendben van,akkor meg engedd szabadon.Nem tudom,hogy hol találtad,de ha a közelben van valamilyen ¸¸víz˝ akkor biztosan onnan származik,oda vidd vissza.
2011. jún. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Hol találtad? Az úton? Nagyon kedves tőled, hogy nem hagytad ott kipusztulni! Olyan jó hallani, hogy még vannak ilyen emberek :)

Egyébként sajnos fogalmam sincs, milyen fajta, de szerintem az jó lenne neki, ha valamibe vizet tennél, meg hoznál pár követ, amire kifeküdhet. Enni tekikaja? (Vagy nem tervezed, hogy megtartod?)

2011. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

szia

szerintem is engedd szabadon, ott jó neki, a megszokott környezetében. nem tudom hol találtad, de ha pl tó közeléből szedted össze, akkor ott lenne neki a legjobb ha elengednéd, az ismerős környezetében. ha pl járdán volt, város közepén(ami elég fura lenne, valljuk be) akkor pedig vidd el egy tóhoz.

ha mindenképpen szeretnél teknőst, kisállat kereskedésekben tudsz venni, pl egy ékszerteknős pár ezer forint lehet, nem tudom pontosan. én 1-2-re tippelek. ott tudnak segíteni neked, hogy rendezd be, mit adj neki enni, de ha tudod a fajtáját neten is könnyebben utána tudsz nézni. am halat, rákokat eszik. ha szárazföldit szeretnél (nekem az van) az elég drága. én tenyésztőtől vettem 15.000-ér, de láttam 20-30 körül is, görögteknősöket. nézegess szét a neten, és vegyél ha ennyire szeretnél egy tekit, de szerintem ne vadonélőt "fogadj be"

2011. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Jobban járna szegény ha visszaengednéd a természetbe.
2011. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ez egy Mocsári teknős, és szerintem mindenütt védett. Sajnos a sok szabadon eresztett ékszerteknős kezdi kiszorítani ezt az őshonos fajtát.

Dícséretes, amit eddig tettél, de ha továbbra is példaértékűen, és felelősen akarsz eljárni, visszahelyezed a természetes élőhelyére.

2011. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
49%
A természetbe semmiképp!Előbb konzultálj egy kis állat kereskedővel,v. állatorvossal!Lehet kilökték és elpusztulna.
2011. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!