Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tudnám elriasztani a...

Hogyan tudnám elriasztani a kígyókat az udvarunkból?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 07:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Jegesmedvékkel
2011. jún. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%
Keresd meg a gazdáját, majd az elviszi! Ugyanis Magyarországon nem él egyetlen kígyófaj sem, csak rabságban. :D
2011. jún. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%

Te hol élsz?

Tudtommal M.o.-on kígyók nem élnek, csak siklók és gyíkok.

2011. jún. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Vegyél egy mongúzt! :)

Nyugi, a magyarországi viperák ellen már egy hosszú nadrág is hatásos védelem!


Az előző válaszolóknak: A Keresztes vipera, és a Rákosi vipera micsoda, ha nem kígyó?

2011. jún. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%
Kimontad, azok viperák! :D
2011. jún. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Sok allatboltban lehet kapni ultrahangos riszasztokat. Mi kertekben is voltak siklok, de nekünk is ajánlottak ezt a kutyut. Pár nap alatt eltűnt az összes kígyó, pár ezerért be tudsz szerezni egy ilyet. Ha sikerült jelezze vissza.
2011. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Magyarországon 7 (ISMÉTLEM HÉT) kígyófaj honos:

haragos sikló (Dolichophis caspius),

erdei sikló (Elaphe longisima),

vízisikló (Natrix natrix),

kockás sikló (Natrix tessellata),

rézsikló (Coreonella austriaca),

keresztes vipera (Vipera berus)

és rákosi vipers (Vipera ursinii rakosiensis).

Mind a hét faj KÍGYÓ. Ezek közül haragos sikló és rákosi vipera csak néhány elszigetelt területen él, az erdei sikló, mint neve is mutatja leginkább erdőben él, a kockás sikló csak víz (tó, folyó) közelében fordul elő, a keresztes vipera pedig az ország déli részén, a kicsit melegebb területeken él. Ezek a fajok általában kerülik az embert, emberi településeken ritkán találkozni velük. Ellenben a vízisikló igen gyakori faj, és rendszeresen megfigyelhető emberi településeken, még nagyvárosok belvárosában is.

Tehát nagy valószínűségekkel vízisiklók járnak be a kérdező kertjébe, persze ez csak találgatás. Bár már mindenkinek tudnia kellene, és én is utálom állandóan ezt olvasni a hasonló kérdésekre, de Magyarországon minden őshonos kétéltű és hüllő törvényileg védett, tehát lehetőleg ne bántsd őket. Mellesleg ők sem bántanak.

Személy szerint úgy vélem, hogy háziállatok, kutya, macska távol tudják tartani a kígyókat (persze csak akkor, ha a kertben vannak). Egyéb lehetőség nem nagyon van.

Mellesleg én örülnék, ha lenne olyan kertem, ahova kígyók (és persze más állatok) is rendszeresen bejárnak.

2011. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát én nem örülök, mert kicsi gyerekeim vannak, akiket nem merek kiengedni az udvarra játszani. Vízpart közelében élünk, a kígyóknak sárga folt látható a nyakánál, kutya, macska fél tőle. Nem szeretné, őket bántani, de félünk tőlük.


Az ultrahangos kütyüt mindenképp ki fogom próbálni.

2011. jún. 6. 13:26
 9/17 Platypus ***** válasza:
88%
Megnyugodhatsz, a sárga folt a vízisikló ismertetőjegye. Kisgyerekként rengeteget megfogtam, és a legrosszabb, ami történt velem az, hogy tiszta büdös lettem tőlük. Harapni képesek, de csak akkor szoktak, ha az ember elkapja őket, és csak az ember bőrét karcolja fel enyhén. Egy macska sokkal veszélyesebb állat, játékból is karmolhat nagyon csúnyát. Ha azok a kisgyerekek nem fogják meg direkt a siklót, ami amúgy nem egyszerű, mert nagyon gyors és menekül, akkor nem hogy veszélyt, de még kellemetlenséget se jelentenek.
2011. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

100%-ban igaza van az előttem szólónak, vízisikló lesz, nem kell félni tőle.

A sikló, vipera, gyík... NEM KÍGYÓ, hangoztatom NEM KÍGYÓ!

2011. jún. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!