Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nem vicc, hol vehetek krokodil...

Nem vicc, hol vehetek krokodilt hogy ha lehet?

Figyelt kérdés
Komoly,valami olyan kellene ami nem no nagyra.
2011. jún. 8. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hát... márha így állsz hozzá,h ami nem nő nagyra..

amúgy szerintem aligátor.. az elég kicsi de van még kajmán is és az csak halakat eszik..

Magyarországon serintem csak Állatkertek tarthatnak krokikat azthiszem...

2011. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem lehet venni. állatkertben örökbefogadhatsz. de az sem azt jelenti hogy hazaviheted
2011. jún. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a pápaszemes kajmánt ,törpe kajmán lehet otthon tartani csak engedély kell hozzá .

Ezen az oldalon találsz is eladót

[link]

2011. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pff azért a kajmán is qrvanagyra nő... Mit csinálsz vele ha nem lesz elég helyed? Elengeded? -_-"
2011. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megeszem
2011. jún. 9. 14:44
 6/13 anonim ***** válasza:
egy kajmán kb 65 ezer ft de én a helyedben egy elefántot vennék de olyat ami nem nő nagyra
2011. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Te biztos mindenben a pici dolgot latod meg.
2011. jún. 9. 20:57
 8/13 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy az ilyen állatok tartását komoly feltételekhez kötik. Jó lenne a többi állat vásárlásához is feltételeket szabni, akkor talán kevesebb kutyát, macskát, nyulat, hörcsögöt, teknőst ... dobnának ki az utcára, neaggy Isten ölnének meg felelőtlen emberek.

A krokodilok mint veszélyes állatok tartásához a tervezett tartás helye szerint illetékes jegyző (előzetes) tartási enge­délye szükséges. Az engedély kiadásához az állategészségügyi hatóságnak és a természetvédelem illetékes állami területi szervének szakhatósági hozzájárulása szükséges.

Veszélyes állat tartására engedélyt az a természetes személy- vagy az alábbi feltételeket teljesítő alkalmazottal rendelkező gazdálkodó szervezet - kaphat, aki:

* cselekvőképes és büntetlen előéletű;

* rendelkezik a szakirányú tartási ismereteket igazoló, legalább középfokú szakképesítéssel és szakmai gyakorlattal (állatkerti állatgondozó, állattenyésztő, vadász- és vadtenyésztő, állat-egészségügyi szakképesítés, illetve magasabb szintű biológus, zoológus, agrár, állatorvos végzettség) személyesen, vagy az ezeknek megfelelő személyt alkalmaz;

* rendelkezik a tartási hely közvetlen szomszédainak beleegyező nyilatkozatával;

* biztosítja a jogszabály mellékleteiben előírt feltételeket;

* teljesíti a biztonsági előírásokat.

2011. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem kell ilyen komolyan veni csak kivancsi voltam hogy vehetsz-e krokodilt,hiszen ha mar cipo keszul beloluk,akkor meg.
2011. jún. 10. 11:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Te írtad a kérdésbe, hogy "komoly".

Mellesleg a krokodilok közül a kínai aligátor (Alligator sinensis) 1,5-2 m, 30-40 kg, a pápaszemes kajmán (Caiman crocodilus) 2-2,5 m, 25-30 kg.

2011. jún. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!