Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy adhatnám meg a teknősnek...

Hogy adhatnám meg a teknősnek a kellő vitamint, cseppek és egyéb dolgok nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy pici ékszerteknősöm, úgy 6 cm eszik rendesen, de puhul a páncélja. Szárított halat adok neki, mert fagyasztottat sehol se találok ....:S ezért vettem neki páncélerősítőt és A D E vitamin cseppet is ... de akkor is puhul ... :S:S nem tudom mi baja lehet .... egy két hozzászólást?Vélemény segítség..? köszönöm előre is .
2011. jún. 9. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A teki vitaminhiányos. Napoztatni kell és fagyasztott (vad tavi) halat adni neki.


Kisállat kereskedésben / horgászboltban (lehalászás után) lehet kapni.

Gondolom boltja válogatja, hogy mennyibe kerül és hány darab van benne.


Vagy ha van horgász ismerősöd, akkor kérd meg, hogy próbáljon hozni halat. (kb. 10-15cm, nem nagyobb)

2011. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Apa is szokott horgászni de kb 6 cm a teknős.... akkor mekkora halat szerezzek neki????
2011. jún. 9. 20:45
 3/16 A kérdező kommentje:

Ha meg napoztatom elbújik az árnyékos helyre....

Vagy ha napoztatom akk ne csináljak neki árnyékos helyet?? Nem fordul fel?

2011. jún. 9. 20:47
 4/16 anonim ***** válasza:

Legyen neki árnyékos hely,és ne állj felette mert fél kijönni. Persze olyan helyre kell rakni ahol nem áll fent az a feszély,hogy macska,vagy madár vagy akármi kinyirja

Egyébként ha van a közeletekben halastó,te is kimehetsz ,foghatsz sneciket neki.Amig ilyen pici,addig szétdarabolod és adagokban le is fagyaszthatod.A lehető legjobb táplálék nekik a friss hal,ezeket a szárított genyákat feletjsd el

Ha nem tud eleget napozni akkor speckó lámpa kell neki,kérdezz rá az állatboltban,ahol teknős van,ott ilyet is árulnak sajna fejből nemtudom a márkáját.

Hiába adod neki a d vitamint,ha nem tud hasznosulni az uv hiánya miatt

2011. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja és minél hamarabb,ha nem akarod néhány héten belül megölni akaratlanul is szegényt
2011. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Darabold fel neki a halat. Jók a kisebb halacskák is, csak azért írtam 15cm, mert az enyémek az olyan méretűt simán elnyelik. De az más, ezek már nagyok.

Nyilván kell neki árnyék is, de ezt jól leírta a 20:51-es válaszoló.

2011. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat minnél hamarabb próbálok intézkedni!!!
2011. jún. 10. 09:11
 8/16 anonim ***** válasza:
Édesvízi hal, pl. ponty sok helyen van, nem baj, ha nagy, feldarabolod, lefagyasztod, és adagonként megkapja, vagy horgászboltban lehet venni csalihalat, az élő ugye, meg szokták fogni.
2011. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Olvastam egy spéci receptet ékszerteknősöknek, sajna nem tudom fejből és most nem vagyok otthon, hogy utánanézzek, de a lényege különböző hús és belsőségek (szív, máj), valamint növények pürésítése és zselatinnal fagyaszása. Így sokáig eltartható és falatnyi darabokban adható az állatnak.
2011. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem erre gondoltál:

"Az ékszerteknős etetéséhez lehet ún. „teknős-pudingot” készíteni, aminek az a lényege, hogy az alapanyagokból turmixgéppel pépet, majd zselatinnal kiegészítve pudingot készítünk. A kész masszát feldarabolva fagyasztóban lehet tárolni. Az összetevők lehetnek: hal, hús, máj, saláta, reszelt répa, gyermekláncfű és valamilyen vitamin-kiegészítés (pl. Korvimin ZVT)." /teknosinfo.hu/

2011. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!