Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknosunk 4 napja nem eszik....

Teknosunk 4 napja nem eszik. Nagyon keveset is mozog, ugy latom nem tudja kinyitni a szemet. Mit tehetnek vele?

Figyelt kérdés
A parja a telen kimult,zarlatos lett a vadiuj vizmelegito,es valoszinu aramutes erte.Nem szeretnem ha ez is odalenne,kisfiam mar most siratja.a varosban ahol lakunk nem foglakozik az allatorvos teknossel es goze sincs mit adhatnek neki.probaltam csipesszel megetetni(pondrot eszik),de behuzza a fejet,es ugyanez van ha kamillas vizzel akarom a szemet megmosni.A teknos meg csak egy eves de nagyon kedves nekunk,az akvariuma mindig tiszta,mit tehetnek vele?Esetleg ha a viz maga lenne kamillafozet attol megdogolne?VAlaki kerem segitsen!
2011. jún. 12. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mutasd meg dokinak, itt nincsenek orvosok és elég rossz bőrben van a tekid.
2011. jún. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mondom,hogy az orvos nem hajlando megnezni.Ha nem kutya nem macska,vagy lo,vagy mit tudom en akkor nem is erdekli.Felhivtam,es nem tud mondani semmit.A valsza az volt nem tanultak az egyetemen...
2011. jún. 12. 08:57
 3/15 anonim ***** válasza:
Vitaminhiánytól (leginkább A vitamin) alakul ki szemgyulladás, ami miatt nem tudják kinyitni a szemüket, mivel az feldagad. Ezáltal nem tudnak tájékozódni sem rendesen és az ételt sem fogadják el. Mi az a pondró, hogy azzal etetitek? Egy teknősnek nyers vagy fagyasztott (és nem szárított!!!) eleségekre van szüksége, más különben vitamin és tápanyaghiányos lesz. Nála is ez lett, eddig bírta. Vigyétek el másik állatorvoshoz, kapni fog egy A vitamin injekciót és vélhetően jobban lesz. És etessétek rendes étellel, ne pondróval...
2011. jún. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A pondro az a kukac amivel pecazni szoktak,es elo.a szaritott teknoskajat nem eszi meg,probaltunk mar majat,zoldeket.De ezt szereti a legjobban.Jo etvaggyal evett eddig.HA kibirja keddig keresek egy masik allatorvost,csak remeletem,hogy addig is segit valaki.Kosz.
2011. jún. 12. 09:04
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha van valahol ügyeletes patika akkor megpróbálhatjátok bekenni neki Sulfoptim szemkenőccsel, vény nélkül kapható. Nagyon keveset kell rákenni a szemére belőle. Ha nincs patika, akkor sajnos nincs más ötletem.
2011. jún. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem a hörcsögömet is megnézte nem volt paraszt.
2011. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
koszonom 09.07.Most megyek is kenocsert.Csak keddig birja ki,feljarom egy rendes orvosert a varost.
2011. jún. 12. 09:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Remélem segíteni fog. 10 évesen kaptam 2 ékszerteknőst, persze azért, mert azt álmodtam, hogy kaptam teknőst...apa elment egy kereskedésbe és megsajnálta őket, mert egy befőttesüvegben voltak tartva, barna vízben...mire hazajöttem nagyszüleimtől a nyaralásból, ott voltak a gyönyörű tiszta akváriumban, benne aljzattal és kimászóval, melegítővel, lámpával... Persze akkor nem tudtuk hogyan kell őket rendesen etetni, elhittük a kereskedésben, hogy jó lesz a liofilizált szívmix meg a szárított kaják...a kisebbik teknősöm nekem is ugyanezeket a tüneteket produkálta, elvittük állatorvoshoz, aki adott neki A vitamin injekciót és bekente a szemét (aztán ezt a kenőcsöt sok helyen olvastam már, hogy nagyon jó). Azóta rendesen etetek, kiegészítésnek kapnak szívmixet meg szárított halat (amikor pl. nyaralunk és mamám etet, akkor azt kapnak, mert mást nem tud adagolni nekik). De azóta nem volt ilyen probléma, a teknősök már 11 évesek és gyönyörűek. :) Jelenleg egy 200 literes akváriumban úszkálnak.
2011. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha túl éli keddig akkor minél elöbb vidd el másik dokihoz, és a régit felejtsd el. ( az egyetemen tanulnak hüllőkről is, ismim is állatorvosira jár )

Egy injekció meggyorsítja a gyógyulást.

Amikor hozzánk hoztak ( régen asszisztáltam egy dokinál ) ilyen tekit, a doki adott neki injekciót, és mondta a tulajnak, hogy tegye ki egy kicsit napoztatni, pár órára.

De úgy hogy legyen egy kicsi víz is elötte, de ne tudjon úszni. ( 1-2 óra )

2011. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Platypus ***** válasza:
Ha már ebben a stádiumban van, akkor A-vitamin injekció nélkül esélye sincs. Ha a dokid nem is ért teknőshöz, azt csak képes kiszámolni, mekkora injekció kell neki.
2011. jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!