Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősnek muszáj berakni...

Ékszerteknősnek muszáj berakni vízfűtőt?

Figyelt kérdés

A szobába ahol tartanám nincs hideg, szóval szerintem nem lenne rá szüksége.


Szűrő kell neki?


2011. jún. 12. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Télen fontos a fűtő leginkább. Ilyenkor, nyáron én ki szoktam venni a fűtőt, hiszen a szobában majdnem 30 fok van. A szűrő viszont fontos állandóan, hiszen a teknősök nagyon gyorsan emésztenek és gyorsan is koszolódik a víz.
2011. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nyáron nem,télen viszont kell!
2011. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teknősökről sajnos nincs tapasztalatom, de a kígyótartás és biológus tanulmányaim alapján véleményt mondanék a kérdésről.

Túlzónak érzem azt a hozzáállást, hogy minden hüllőnek mindig állítsunk be mindenféle fűtőberendezéseket. Az állatok a testhőmérsékletüket a környezet hőmérséklete segítségével szabályozzák, az optimális testhőmérséklet fajonként és egyedenként változik 20 és 28 fok között. A trópuson élőknél magasabb, a mérsékelt területeken élőknél alacsonyabb. Ebből kifolyólag az alapvető igényeknek megfelelő hőmérsékletet igényelnek, ha ez megvan, akkor nem kell nekik külön fűtés. Az ékszerteknősök Amerika mediterrán éghajlatú vidékéről származnak 25 C körüli hőmérséklet megfelelő számukra, ha ez megvan én nem raknék be nekik külön vízfűtőt. Télen pedig az állatok telelni, szoktak, ezért én szintén próbálnám teleltetni őket, ekkor ezért nem kell vízfűtő. A teleltetés nem szükséges az állatoknak, ezért az elmaradhat, viszont akkor figyelni kell a hőmérsékletre, ezért ekkor szükség lehet vízmelegítőre.

A szűrő más kérdés. Ahogy előttem is leírták, a teknősök gyorsan piszkossá teszik a vizet, viszont a viszonylag tiszta víz esztétikusabb és higiénikusabb. A legegyszerűbb megoldás a szűrő, de ha 3-4 naponta meg tudod oldani a vízcserét, akkor szűrő sem kell (persze ez macerás).

2011. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azért nem teletetem, mert nem tudom megteremteni a feltételeit panelházban...

Télen a radiátornál van, nem használok vízmelegítőt, nyáron szintén nem használok vízmelegítőt. Tavasszal és ősszel szoktam bekapcsolni, amikor már hideg van, de még nem megy a központi fűtés.

2011. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
öhh egy kérdés infra lámpával lehet melegíteni?vagy baj ha egyáltalán nem melegítjük?nekem is van és a szobámba is kb 26- 29 fok van.Szval ha nem melegítjük megdöglik?:oo
2014. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!