Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ma reggel találtam az út...

Ma reggel találtam az út szélén egy kis zöld gyíkot, sajna nem a farka, de a lába meg van sérülve elég durván. Könnyűszerrel megfogtam, úgyhogy ha szabadon engedném, biztos elkapná valami. Mit érdemes tenni ilyenkor? köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
Most egy kis homokkal teli dobozban van, tettem be neki egy kis legyet, dehát nem igazán aktív..
2011. jún. 15. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A zöld gyík védett állat. (10.000Ft az értéke)

Kérdezd meg itt,mit csinálj vele:

[link]

2011. jún. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
orvoshoz kell vinni. vagy meghal,vagy kiteszed és elkapja valami. ennyi:/
2011. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem egy macska, hogy majd fog neked enni a dobozban.

Így valószínűleg a stressztől fog elpusztulni.

2011. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Toto652_89 ***** válasza:
A gyík nem eszik fogságban... szabadban még meggyógyulhat, de nálad a dobozban a biztos halálra van ítélve.
2011. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ha a lába meg van sérülve, úgy már tényleg nincs sok esélye.

Betadinnal lefertőtlenítheted.

Na most 4,5 éve a november elején a macskám fogott egy icipici kölyök gyíkot...pedig már el kellett volna bújnia a télre.

Nem adtunk nagy esély hogy kint a hidegben megmarad, pláne sokkosan.

Mi megtartottuk, és azóta is velünk van.

Mára 200 literes akváriumot megkapta, ami félig tőzeg, félig homok. Van bent neki sziklák, amin napozik a lámpa alatt, és lemegy alá ha hűvöset akar, és egy vastag szőlőgally tornászni. Ma már kézből eszik, és lisztkukacon él, sok helyen tudsz venni. Sokszor kap a vizébe (mert sokat iszik) vitamin por keveréket, és A vitamin olajat a szemébe...egyszer azt mondták oda kell, és nem árt ha ilyenkor becsurog a szájába is. Novemberben lesz 5 éves!

És nem érdekel hogy védett, megmentettük! valamelyik nap mentettem meg egy kicsi szarvasbogarat, 6 lábából 3 marad a macskák által...na most ő 2000 Ft büntetés elvileg...hűűűha, és kit érdekel...nem maradna már meg kint 3 lábbal...

Ha gondolod vágj bele, nem nehéz. Simogatni is hagyja magát egyébként, meg ha jókedve van, kézbe is lehet venni.

2011. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves előző,azzal semmi baj nincs amit csináltál. Ha sokáig tartott a gyógyulás nem biztos,hogy visszavadíthattad volna.

a védettségi védelem arra szól,hogy nem ölheted meg.

2011. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A törvényi védelem megfogalmazása alapesetben: az állat elpusztítása, károsítása és befogása szigorúan tilos.

Tudtommal ez alól a törvény szövege semmilyen kivételt nem tesz. Egyedül tudományos kutatás céljából szoktak adni eseti engedélyt egyedi elbírálás után (befogásra - esetleg rövidebb, hosszabb ideig fogságban tartásra). A sérült állatok befogását sem engedi a törvény, viszont ezért tudtommal még senkit sem büntettek meg, és valószínűleg nem is fognak, hiszen a sérült állatok a természetben nagy valószínűséggel a elpusztulnak.

Viszont az összes sérült állat begyűjtése sem megoldás, mert nem csak egy növényekből álló díszletbe helyezett különböző állatok alkotják a természetet, hanem az élőlények évmilliók alatt kialakult, gondosan szabályozott rendszere. Ebben a rendszerben a sérült és beteg állatoknak, és még a dögöknek is fontos szerepe van - biztos táplálékot nyújtanak a ragadozóknak (ezzel egyébként a faj fennmaradását segítik elő).

2011. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, toto-valaminek üzenem, hogy nem akarom megtartani, az meg hogy a természetben meggyógyul, hülyeség, mert szinte le van szakadva a lába. Most vagy elviszem orvoshoz, aki összevarrja neki vagy levágja, és amíg meg nem gyógyul, nálam lesz, da ha elengedem, tutira megpurcan..És ha magamnál tartom addig is, valószínű, hogy nem egy dobozban fog élni akkor veszek neki normális terráriumot.
2011. jún. 15. 16:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Vegyél neki 5 tücsköt.

Terráriumnak egy nagyobb üvegajtós szekrény is megteszi, ha olyat össze tudsz barkácsolni, pl tolóajtós.


Fölül egy "Repty glow 5.0" hüllős lámpával világítsd ez fontos, mert sugároz UV fényt is neki.


Ez a gekkóm, nem gyík, de így talán ugyanígy tarthatnád, na nem ilyen igénytelenül, lehet berakni növényeket is :)

[link]

Épp aludt, de jól felkeltettem.

[link]


Tálba rakj neki vizet és spriccelj be virágspriccelővel is az üvegfalra hogy lenyalogassa onnan, mert lehet azt szokta meg, hogy a hajnali párát issza a levelekről.


A jobboldali magas dobozba szoktam bedobálni élő tücsköt és lisztkukacot onnan nem ugranak ki, de az állat be tud mászni ért, hogy megegye.


Az aljzat nálam most csirke takarmány kiegészítő mészkő zuzalék, de ez nem fontos. Fakéreg is jó neki, vagy virágföld.


Állatkereskedésben mindent lehet kapni.

2011. jún. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!