Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerteknőssel...

Alexandra Tomolák kérdése:

Sárgafülű ékszerteknőssel kapcsolatos kérdések. Hogyan tartsam?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy sárgafülű ékszerteknőst, kicsit nagyobb mint egy 50-FT-os tehát még picike, az lenne a kérdésem, hogy milyen idős lehet kb? És hogy biztosan ki tud-e mászni a napozókövére, mert még nem láttam, hogy próbálkozott volna, lehet, hogy magas neki? A napozó kerek alakú, kb 10 cm az átmérője és olyan 5-6 cm magas, addig töltöttem vízzel, hogy a tetejét ne érje a víz ( a közepén magasabb, mint a szélén ) Egyszer kétszer rátettem, de inkább beleugrott a vízbe. Lehet, hogy nem tud felmászni vagy talán nem is szeretne?


Kaptam hozzá hőmérőt, de számomra elég idiótán van beosztva, nem értem hány fokot mutat.

Így van beosztva ( fentről lefelé, ahogy látom most ) :

4-0

3-5

3-0

2-5

2-0

1-5

1-0


Kérdezném még, hogy minden nap adjak neki enni? Szárított fehér halam van jelenleg, ma már adtam neki másfelet. Az elég?

Ha 1-2 hét múlva hozok neki egy párt, ugyan ilyen méretűt, nem bántanák egymást? Jobban érezné magát?


Megköszönném, ha segítenétek! Sok oldalt elolvastam már, de konkrét kérdéseimre szeretnék választ kapni, illetve szívesen fogadok tanácsokat is :)

Köszönöm


2011. jún. 21. 00:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja, és a másik teknős, amit hoznánk mellé, az egy térképteknős! ( királyteknős más néven, azt hiszem )

Lehet ebből gond?

2011. jún. 21. 00:17
 2/11 anonim ***** válasza:

Hali!

Valószínűleg ki tud mászni, annyira nem szoktak, csak ha napoznak. Nem kell félteni, nem fog megfulladni.

A hőmérő 10-től 40 fokig mér, értelem szerűen. 5 fokonként van beosztva, le lehet azt viszonylag pontosan olvasni. Nem tudom már, hány fok kell neki, az enyém már 20 éves múlt, de fórumokon megtalálod.

Az újat nem fogja bántani.

Szárított hallal ne etesd, csak fagyasztottal szabad (a szárítás során rengeteg tápanyagot, ásványi anyagot és nyomelemet veszít).

2011. jún. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyforma méretűek jól kijönnek.
2011. jún. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

És fagyasztott halat lehet állatkereskedésben is vásárolni?

Most 22-25 fok közt van a vízhőmérséklet akkor.

2011. jún. 21. 00:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. De sima tescoban is vehetsz, olcsóbb talán.
2011. jún. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fagyasztott apróhalat állatkereskedésben nem, de hipermarketekben találsz a fagyasztópultok halas részénél (pl Intersparban tuti van). Arra ügyelj, hogy rendesen engedd ki az aktuális adagját, és külön tálba tedd át a tekit etetni vele, különben szörnyen büdös és koszos lesz a víz tőle.

Hasonló méretű királytekivel, vörösfülű tekivel jól kijönnek ilyen picin még 100%ig, nem lesz bajuk.

2011. jún. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos, én szivesen válaszolok neked. Nekem is egy királyteknősöm és egy ékszerteknősöm volt egymás mellett, imádták egymást, a kisebbik a nagyobbik hátára mászott. Nekem az a tapasztalatom, hogy az ékszerteknős annyira nem szeretett napozni, a királyteknős viszont annál inkább. Fontos hogy ne te rakosgasd rá a kövére, mert nem fogja szeretni. Az ékszerteknős nem nagyon szereti, ha fogdossák. A királyteknős is feltalálja magát, ha megveszed, ne aggódj! Tudja, hogy ott a kő, fel fogja fedezni, a kő méretével nincs gond. Kis pici teknőst vettél, gondolj bele, nagyon sok neki a napi másfél hal! Az én királyteknősöm nagyobb volt, mint a tenyerem, ő kapott naponta 1-1,5 halat. Ez a kis teknős nem tud még annyit megenni, és ha sokat dobsz neki, beleposhad a vizébe és irtó büdös lesz. Arra vigyázz, hogyha tisztítod őket olyan tálba tedd át a teknősöket, amiből biztosan nem tudnak kimászni.. Egyébként én azt tapasztaltam, hogy imádják az apró rákokat, tudod ilyen henger alakú dobozban lehet kapni az állatkereskedésben! A hőmérő meg szerintem felesleges. A mi terráriumunkat amikor tisztítottuk, mindig langyos vizet öntöttünk bele, ami elhűlt egy idő után de nagyon jól megvoltak benne a tekik, mi sosem mértük a víz hőfokát. Egyébként szerintem mindenképpen királyteknőst vegyél, ne pedig ékszert, mert sokkal masszívabbak, erősebb a szervezetük. Remélem segíthettem, írj ha van még kérdésed!
2011. jún. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem fog kimászni, ha a 2 alsó lába nem éri el az üveget..:D
2011. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

09:08-as , nagyon köszönöm, segítettél nagyon :) Ha minden rendben megy, akkor az ékszerteki mellé vasárnap érkezik a királyteki, ezek szerint akkor nem lesz velük gond :)


Utolsó válaszoló: Eléri a két hátsó lábával a díszköveket, ami az akvárium aljában van, direkt így csináltam, egyébként meg ki tudna akkor is mászni, ha nem érné el, mivel a barátomnak 2 vörösfülűje van, ők sem érik el de mégis kimásznak :)


Köszönöm!!

2011. jún. 21. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Én viszont javaslom a hőmérőt, de nem a simát hanem a vízmelegítőset (hőfokszabályzósat). Be lehet állítani, hogy hány fokos legyen és akkor automatikusan ki és bekapcsol ha eléri a beállított víz hőmérsékletet. Tudom most nyár van, de majd vegyél egy üveglapot a tetejére, hogy legalább a felét letakard. Télen nagyon könnyen megfáznak... amiből kialakulnak a komoly betegségek is... Etesd külön edénybe ;) Ja és én is király/tarajos tekit javaslok mellé :) Az első tarajosomat 2009be kaptam és akkora volt, mint most a tied, ma már egy nagy lókötő, állandóan a tavaly vett párját "kergeti"...ha rajta múlana éjjel nappal meglovazná :D Nagyon édesek :) Sok örömet hozzá/hozzájuk!!
2011. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!