Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik a teknősöm?

Miért nem eszik a teknősöm?

Figyelt kérdés
Szerdán vettem egy kis ékszerteknőst a páromnak viszont mióta elhoztuk a kereskedésből nem eszik semmit. Próbálkoztunk szúnyoglárvával, mert azt ajánlotta az eladó, tonhallal, salátával, ma pedig májjal. Tegnap már azt hittem nem éri meg a reggelt, mert annyira gyengének tűnt. A páncélja kemény, a vizét cserélem, hogy mindig meleg legyen, mert még nincsen vízmelegítő benne és mikor meleg vizet kap akkor úszkál egy kicsit, de enni nem hajlandó. Plusz lámpát is tettem felé. :( Mivel próbálkozzak? Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 2. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Osztálytársnőmnek volt ilyen ő sem evett pár napig de azért, mert még nem szokta az új helyet! Mindig vízbe adj neki kaját onnan megeszi, és ne sokat!
2011. júl. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy meg kell szoknia a helyet, a vízcserével vigyázz, megviselheti a teknőst az is, ha a víz lehűl, akár 4-5fokot aztán az egészet melegre cseréled, ez hirtelen túl sok hőmérsékletváltozás, ha cserélgeted a vizet, soha ne az egészet, csak kb a 30%-át, és nem lenne rossz a vízmelegítő.Emellett, szerintem pár napon belül megszokja a helyét, és enni fog. Vigyázz hogy amikor elkezd enni, ne hirtelen sokat adj neki, hanem adagolva.
2011. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dioxyde ***** válasza:

Szia


Nem tudom mekkora helyen van a teknős ,de kb ilyen körülmények kellenek neki.A víz elég ha olyan 10 centi amíg kicsi és legyen vmi elkülönített rész ahova ki tud menni vagy vmi kis szigetet vagy cserép dolgot be kell tenni amire ki tud majd mászni amikor szeretne .A világítás az jó ,mert szeretnek sütkérezni.A hőmérséklet 28 fok körül legyen.Vízcsere ne legyen túl gyakran inkább vmi szűrőt szerezz be.Etetésnél meg tubifex,szúnyoglárva, különböző szárított teknős tápok,saláta,vízi növények stb ezek mind jók ,de a fő táplálék az a hal.Elég 2 naponta megetetni őket.

2011. júl. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 NoodIy válasza:
Általában egyszer eszik egy nap, annyi neki elég. Amíg nem szokta meg az új helyet, addig nem nagyon kellene cserélgetni a vizét. Ha nem eszik akkor nem is piszkít, igy nem is annyira indokolt szerintem. Hagyd békén, lehetőleg nyugodt helyen legyen az akvárium, hogy stresszmentes legyen(ne ott ahol egész nap mászkáltok). Ha továbbra sem eszik vidd állatorvoshoz. (1-2 hetet kibír)
2011. júl. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alpok válasza:
Attól függ mien ékszerteknős. Ha sárgafülű, akkor hangyatojással kell etetni.
2011. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!