Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősöm megsérült a fején....

A teknősöm megsérült a fején. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Vörösfülű ékszerteknősről van szó és sajnos mára arra kellett hazajönnöm hogy kimászott a terráriumából és véres a feje teteje ahol körülbelül fél miliméter átmérőjű körben hiányzik a bőr és véres... Azt szeretném kérdezni hogy mit kell ilyen helyzetben csinálni. Itthon csak betadine van, azzal lehet fertőtleníteni? Több helyen olvastam hogy a kamilla tea jó lehet a sebre is.

Valamilyen vélemény?


Igen illetve az elmúlt 1 hónapban állandóan kiakar szökni a terráriumból és nem tudom miért. Hajnalban este csak mászik mászik és eddig nem csinálta.


2011. júl. 5. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:

A Betadine az jó rá, igen. :)

Hasonlóan járt az én egyik tekim is pár napja, nyakon öntöttem :P egy kis betadinnal, és mostanra már nem is látszik a seb.

Persze, ha súlyos sérülésről van szó, akkor orvoshoz kell vinni, de ha csak fél miliméter, akkor nem kell megijedni. Főleg, ha ugyanúgy mozog, úszik, eszik... mint eddig. Akkor biztos nincs semmi komolyabb gond.

A kimászkálás természetes végül is, az enyémek is folyton szöknének... Csak arra vigyázz, hogy nehogy leessen lépcsőn, vagy ilyesmi (nálunk sajnos volt ilyen).

Esetleg, mikor otthon vagy, vedd ki néha sétálni, azt nagyon szeretik. :)

2011. júl. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

81% nagyon köszönöm a gyors válaszodat


akkor nem sokára kipróbálom bár attól félek hogy egy

kicsit súlyos mert a bőr levállt :S


Egyébként most folyamatosan olvasgattam és szerintem megvan miért szökik annyira mert tojást akar rakni. Múltkor találtunk is egyet a vízbe de akkor azt gondoltuk hogy nem is lesz több. (A terráriumban alacsony a föld takaró így oda nem tudta rakni) De pár napja találtunk egy újjabbat és most már kezdünk aggódni mert kisteknősöket hely hiányában nem szeretnénk viszont azt sem ha belepusztulna az állandó mászkálásba meg a tojás le nem rakásába :|

2011. júl. 5. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ha csak kicsit vált le a bőr, akkor nyugi, a tekik elég szívós állatkák. :) Hidd el, én a saját négy tekimmel már mindent megéltem. :P Meg az orvos az ilyesmivel nem nagyon tud mást csinálni, mint fertőtleníteni. Aligha tudja bekötni...

De tényleg, ha úgy érzed, hogy mégis valami komolyabb sebről van szó, akkor természetesen vidd el orvoshoz, az sosem árt amúgy sem.


A tojás az lehet az oka a "szökésnek". Általában lerakják akkor is, ha nincs homok egyáltalán, de előfordul olyan, hogy a teki ilyenkor inkább "magában tartja", és ettől bizony beteg lehet. Erre pedig tényleg azt mondom, hogy ezt mindenképp állatorvossal kell megbeszélni, meg szokták röntgenezni őket, és akkor meg tudják mondani, van-e még tojás.

Egyébként a tojások ilyen körülmények között amúgy sem valószínű, hogy kikelnének. (Például, ha a tojás a vízben úszik, akkor esélytelen, mert nem szabad, hogy mozogjanak.)

2011. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Másik válaszoló: Miért írsz ilyeneket?

Nem értem, de komolyan...


Ha nem szereted a teknősöket, oké. De attól még más háziállatáról ilyeneket írni...

Nem tudom felfogni ezt a gonoszságot, de mindegy.

2011. júl. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hallod szerintem ezt ne erőltesd mert,

1, nem vagy vicces

2, ez (remélhetőleg) nem halálos betegség

3, én már agedfag vagyok és meg tudom különböztetni a 14 éves gyerekek wannabe trollkodását a humortól

4, és végül utoljára nem ütnek a poénjaid, nagyon gyengék és a smileyk nem javítanak a helyzeten mert csak saját magadat teszed vele nevetségessé főleg a túlzott használatukkal.


Köszönöm.

2011. júl. 5. 19:33
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm újra a tanácsot kedves első jó látni hogy vannak értelmes és okos emberek a fórumon.


Viszont most látom hogy a vörösfülűek 2-19 tojást raknak. Nos számításaim szerint már minimum 3-mat elhullajtott az összetört kérgekből ítélve illetve volt "szerencsém" egyet elkapni etetés közben. Viszont ezek tudatában lehet hogy doki lesz belőle.


Vagy szerinted az jó ötlet lenne ha a teknős elkülöníteném egy dobozba amit földel bélelek ki úgy hogy le tudja rakni őket?

2011. júl. 5. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, hátha működik.

Bár nem vagyok biztos benne, hogy "parancsszóra" tud tojást rakni, és hát napokig mégsem hagyhatod egy dobozban...

Mindenesetre szerintem jó ötlet, és egy próbát megér!

Ha meg nem működik, akkor orvos...


Egyébként nálunk is volt egyszer tojás, amit az "anyuka" meg is evett... A darabjait láttam, és nem tudom, mennyi lehetett, de biztos, hogy nem sok. Szerintem 1-2 darab.

És akkor én is megpróbáltam külön tenni, ahogy te is mondod, hátha akar még tojni, de esze ágában nem volt. :)

Szóval a fene tudja ezeknél. :D

2011. júl. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!