Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha ez történne, akkor mi...

Ha ez történne, akkor mi lenne? (kígyómarás)

Figyelt kérdés

Ha teszem azt megmar egy kígyó,ami nem honos Magyarországon és nagyon nagyon veszélyes,és mondjuk elég ritka,nem szokványos kígyó,és a marás után fél-3/4ed óra múlva belehal az ember akit megmart,és őt egyébként ellenszérummal lehet csak megmenteni és ez itt történik Magyarországon,egy kisebb városban akkor az ember akit megmart,meghal?


mert gondolom az olyan kígyók mérgére amit tartanak Magyarországon is mondjuk terráriumban,és "elterjedtebb fajta",azokra van itt is ellenméreg?de meg különben is ha akkor megmar egy kisebb városba,faluba,mert tegyük fel illegálisan becsempészték valahogy és elszökött,és megmar akkor te halálra vagy itélve? :|


2011. júl. 6. 22:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
Gyakorlatilag igen. Gondolom, a nagyobb városokban azért vannak ellenmérgek, de ha egy bivalyb*sznádi tanyán vagy, itgulhatsz, hogy a mentőhelikopter beérjen veled Pestre...
2011. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ez azért durva :|
2011. júl. 6. 22:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Én úgy gondolom, hogy azért ellenőrzik, hogy illegálisan ne nagyon kerüljön be ilyen állat. Ha tényleg nagyon ritka, akkor szívás ha nem annyira de nem honos akkor talán van rá lehetőség hogy megmeneküljön az ember, mert az állatkertekben vész esetére biztosan van ellenszérum, ha esetleg megmarja a gondozóját. Viszont úgy tudom, vannak olyan fajok, amelyeknek olyan erős a mérge hogy még akkor is csak 50% hogy életben maradsz, ha azonnal beadják neked a szérumot. :/
2011. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

22:16-os vagyok. Még azzal egészíteném ki:

- A különleges ritka fajok beszerzése nem egyszerű és nem is olcsó mulatság

-ha valaki ilyen veszélyes fajt tart, akkor az ért hozzá és tuja mit vállal

-következésképp bejelenti a hatóságoknak, és nem csempészi be

-tart magánál ellenszérumot


(Persze lehet naiv vagyok.)

2011. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Naiv vagy! Volt egy barátom aki a tropicariumba dolgozott, és ingyen, gyufásdobozban hozta ki a madárpókot, kiskígyót... ami belefért. Amíg ott nem ellenőrzik, az országon belül, akkor mit vársz a határon? Főleg, hogy nyitottak, bárki jár kel, ahogy kedve tartja.....
2011. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
... de ha nem is jelenti be, tart magánál ellenszérumot, sőt esetleg a háziorvosánál is.
2011. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Durva, igen... de ha belegondolsz, sok durva dolog van, nem kell feltétlen kígyómarást szenvedni ahhoz, hogy az ember halálra legyen ítélve. Szerintem egy alapos gombamérgezés, amikor tudod, hogy 3-4 nap múlva véged, de azt a pár napot még végig kell szenvedned, úgy, hogy az orvosok nem tudnak segíteni (vagy nem segíthetnek, mert olyan eset is volt már, amikor részleges májátültetéssel megmenthették volna a beteget, de azt idehaza nem engedélyezik...), vagy jogi okokból nem segíthetnek... az durvább.
2011. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Ez ilyen bicikli.Nem csak emberek élnek a földön.

Mi nagyon "jó" helyen lakunk,mert nincs medvénk,tigrisünk,krokodilunk,cápánk,és aligha van mérgeskígyónk.El sem tudom képzelni,mi lenne,ha amerikában élnék,ahol simán belebotolhatok egy csörgőkígyóba,ha kirándulok egyet.

Én régen láttam az Életveszélyben című műsorban,hogy egy kígyószakértőt megmart egy mérgeskígyó itthon.Az mentette meg az életét,hogy nyugodt tudott maradni,azonnal cselekedett és egy pesti kórházba szállították,mert csak ott volt ellenanyag.De így is hajszálon múlott...

Teszem azt,sétálsz az erdőben,megmarr egy kígyó.Először is elkövetnéd azt a hibát,hogy bepánikolnál.Utána,ha sikerül valahogy segítséget kérned(balszerencsés esetben futsz egy kicsit,hogy jobban szétvigye a véredben a mérget).Kijönnek és Neked fogalmad sincs,hogy milyen kígyó volt,mert kobra méregre,kobra ellenméreg kell,de nem teljesen fajspecifikus.

Szóval,annyi esélyed lenne a túlélésre kb.,mint egy halálra ítéltnek a kegyelemre.

2011. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

hát igen utolsó igaz...

és aki írta hogy lehet naiv,nem biztos de én most csak a nagyon szélsőséges dologra gondoltam hogyha megesik akkor mi lesz.és lehet ha elszökik jelenti.de vannak felelőtlen emberek akik mondjuk simán inkább elendedik és kész akkor meg... :S köszi a válaszokat!

2011. júl. 6. 22:35
 10/15 anonim válasza:
100%
Azért ne pánikolj be, annak a valószínűsége, hogy idehaza megmar egy halálos mérgű kígyó, nullához közeli.
2011. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!