Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaméleon vétele és fentartása?

Kaméleon vétele és fentartása?

Figyelt kérdés

hello.

egy kaméleont szeretnék vásárolni de nemvagyok tisztában azzal hogy mennyi a vétele és a fentartása havonta :/

normális emberek válaszát előre is a köszönöm


2011. júl. 12. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát itt maga a kaméleon 15ezer,a terrárium szintén 15ezer,azt nem tudom hogy mit eszik de gondolom pár száz ft a kaja.Akkor ki is kéne neki díszíteni a terráriumot,ami kb 2-3 ezer,de lehet úgy is venni hogy már eleve kivan díszítve:).Remélem segítettem vmennyit:D
2011. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

azért a kaméleontartás nem ennyire egyszer-egy...

ott fenn kell tartani folyamatosan a páratartalmat, és hőmérsékletet, terrarista viszonylatban is egy igényes állat. nézz utána jobban (ne a gyiken, hanem szakmai fórumokon) esetleg vedd fel a kapcsolatot tenyésztőkkel. aki szaporítani tudja a fajt, az azt is tudja, hogy mik az igényei.

2011. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy kaméleon lehet,hogy tenyésztőnél 15 000 de kereskeésmen nem nagyon találsz 30 000-on alul.

Szöcsit és sáskát eszik.

Amúgy célszerűbb gekkóval vagy agámával kezdeni!

2011. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát és a 2. válaszára még majd nemsokára utánanézek
2011. júl. 12. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:

A sisakos kaméleon egy zabagép. Én 10ezerért vettem, nagyon picin és fél évig nem került sokba a tartása. Eleinte csak kis tücsköt evett és egy kevés lisztkukacot, beszórva vitamin porral, más nem fért a szájába, evett volna legyet is, de azt nem tudtam neki szerezni.


Aztán havonta nőtt 1 centit legalább, és olyan 1-2 évesen már naponta betolt vagy 20 nagy tücsköt, vagy ha az nem volt, akkor 1 adag lisztkukacot, vagy ilyen óriás méretű sáskából 5db-ot egymás után. Olyan havi 5-6 ezret ráköltöttem a kajájára, minimum, pedig nem volt hájas. Ez egy hím kaméleon volt egyébként és azok nagyobbra nőnek.

2011. júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lázár Deniel válasza:
tom mit eszik lisztkukacot más szóval csontit
2011. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó a lisztkukac és a csonti két külön dolog! A lisztkukac a liszbogárnak a lárvája, a csonti pedig a légy lárvája
2011. júl. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
lehet bunkó vagyok de ha ennyire anyagias vagy akkor inkább ne is kezdj bele a tartásába egyébként ha minden féleképp valamilyen kaméleont szeretnél akkor szerezzbe valahonan törpe kaméleont nekem van 7 darab havonta kb 10 ezret költök rájuk de csak mert mindig veszek nekik új dísztárgyakat meg műnövényeket hugy neunják meg az életüket hogy legyen mindig valami uj felfedezni való de a törpéken kívűl van 1 sisakosom is annak külön számolom és az 1edül van mégis csak a kaja 4 ezer ( de van egy tippem hogyha spórólni akarsz valamennyit : vegyél kb. 150-200 db tücsköt , és 2 liter lisztkukacot , lisztku.-t rakd bele egy nagy műanyag ládába aminek van teteje és aljzatnak pedig 10-15 cm vastagon rakj búza liszt és gríz/zsemlemorzsa keveréket és majd a kukacból lesznek bábok azokbol bogár és lepetéznek azok ilyen kis csomó szerű dolgok ha már látsz ilyeneket akkor kell nekik 28-30 fok hogy kikeljen addig pedig elég ha szobahőmérsékleten tartod őket , a tücsöktenyésztést pedig megtalálod a neten azt nem irom le. remélem beválik a tippem ja és ha már sikerült tenyészteni legalább a lisztkukacokat akkor belevághatsz a kama vásárlásba mert éhen nem fogy halni ha 1 hétig pl nem lesz tücsök mert velem már előfordult) egyébként növendékeket általában 15 ezer alatt találsz terrárium berendezve pedig kb 25 ezer
2011. júl. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!