Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi baja a teknősömnek?

Xyzszs kérdése:

Mi baja a teknősömnek?

Figyelt kérdés
1 hete találtam az utcán egy teknőst(nem mocsári..ékszerteki).Akváriumba raktam,beállítottam a vízmelegítőt 27 fokra,tettem be neki szigetet is,nem mászik ki rá,nem is nagyon úszkál,csak sétál,és többnyire a víz felett leseget.Az étvágya viszont jó..Ha kirakom a napra,akkor az elől is lemegy inkább az árnyékba!Nem volt még soha teknősöm ezért kérném a segítségeteket!az etetéssel kapcsolatban is segíthetnétek!Előre is köszi!
2011. júl. 14. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Szia! Az enyém sem aktívabb, mint amit Te írtál. :) Szerintem nem gond, mert ő kb. 15 éve ilyen. :D

Én csirkemellet, csirkemellsonkát szoktam neki adni enni, és emellett még imádja a paradicsomot is.

2011. júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen melegben felesleges neki a vízmelegítő. A napra se tedd ki, legyen árnyéka, mert hőgutát kap.

Etetni főleg nyers hallal kell, abban van meg neki minden vitamin, nyomelem, ásványi anyag.

Amíg van étvágya, addig semmi baj.

2011. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmi. Ha téged kitennének a napra, te is húznál az árnyékba ezerrel. Mit vártál, hogy táncolni fog? :)

A víz hőfokát pedig mérd, ha nem légkondicionált a szobád, akkor önmagában is felmelegszik a víz szobahőmérsékletűre. Nálunk speciel 27 fokos a szoba, így az akvárium víze is. Nem kell melegíteni. Lehet, hogy szerencsétlennek már 35 fokos a vize...

2011. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek4Drágák vagytok!
2011. júl. 14. 12:27
 5/6 janiskaa2 ***** válasza:
Nehéz a páncélja
2011. júl. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Teljesen jól van főleg ha még az étvágya is jó. :) Nekem volt már több teknősöm mindegyik más volt, a többség nem volt túl aktív a mostanit meg lese lehetne lőni annyit mozog. :)
2011. júl. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!