Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy 4-5-6 milliméteres résen...

Egy 4-5-6 milliméteres résen kifér egy 70-80 centiméteres gabonasikló? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Most költöztettem át a 2 gabonasiklómat egy nagyobb üvegterráriumba, a belemenő kábelnek valahol be kell menniük,ezért az ajtón keresztül(hol máshol?) vezettem be. jah és ráraktam pár szigetelőszalag csíkot hogy nem tudjJk kinyitni. De most hogy nézem őket, kemény 4 órával a beköltözésük után , eltűntek. átkutattam az egész terráriumot és nincsenek benne, se a föld alatt se sehol (ilyen jól el tudnak bújni?):'( Máshol nem tudtak kiszökni, a másik tolóajtóra is raktam szigetelőszalagot.

Vélemények?Tényleg kiszökhettek?


2011. júl. 15. 02:13
 1/8 A kérdező kommentje:

kérdező vagyok.

2 napja ettek nem túl nagy egereket(jól össze is szarták a vadiúj terkót). a résbe meg nagyon nehezen tudom csk begyömöszölni a mutatóujjamat az első ujjpercig.

2011. júl. 15. 02:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél ki valamilyen számukra csábító falatot és várj türelemmel. Ha éhesek lesznek, előbújnak.

Ha olyan helyen laktok, hogy könnyen kiszökhettek kültérre (pl családi ház), akkor viszont elképzelhető, hogy "világgá mentek".

2011. júl. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel ki tudják akasztani az állkapcsukat, szerintem a koponyájukat is be tudják préselni szűk résbe - ha az átfért, akkor a testük többi része is.
2011. júl. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szerencsére (utálok itt élni) panelben lakunk, áttúrtam az egész szobát de sehol :/
2011. júl. 15. 07:50
 5/8 anonim válasza:
A 4-5-6 mm-es lyuk elég kicsi, szerintem nézd meg újra :)
2011. júl. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

sajnos kiférhetnek... a gabonasikló igazi szabadulóművész :S

nézd át jól a talajt és a hátteret is (ha van), hogy esetleg oda bújtak-e. amúgy meg végigtúrhatod a lakást, nagyon pici helyen is elférnek :S

általában csendes, sötét, meleg zugot keresnek.

2011. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 rockstardh válasza:
hallottam már olyat hogy panelben pár emelettel lentebb találták meg őket szerintem a terráriumba a háttér mögött nézd meg oda hajlamosak bemenni ha rossz a kivitelezés de onnan nem is találnak ki és elpusztulnak
2011. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, a háttér mögött lehet, és egyébként simán kiférnek. Ha az ablak nyitva volt, akkor gyak. le is mondhatsz róluk, hamar meglépnek.
2011. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!