Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vörös és sárgafülű teknőc egy...

Vörös és sárgafülű teknőc egy személyben?

Figyelt kérdés

[link]

Láttam ezen a linken egy teknőst, ami kinézetre sárgafülű (pl páncélszíne, feje formája), de néhány tulajdonsága inkább a vörösfülűre emlékeztet (pl füle). Hogyan hívják ezt a teknőst? Keresztezésből lett ilyen?


2011. júl. 19. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Enyém is ilyen, h narancs lett a füle, de nem tom mert sárgának vettem, szal gondolom befigyel vhol az ősei között egy vörös.
2011. júl. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel egy fajhoz tartoznak előfordulhat, hogy szaporodnak egymással. Ekkor a keletkező utód hibrid lesz, amely mindkét faj bizonyos tulajdonságait hordozhatja.

Viszont a két alfaj (sárgafülű- és vörösfülű ékszerteknős) között csak finom különbségek vannak, és az alfajokon belüli változatosság is viszonylag nagy, tehát lehet, hogy csak egy olyan példányt láttál, aminél nem olyan egyértelmű a besorolás.

2011. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nos, azóta teljesen véletlenül találtam egy teknőst, aki ilyen :D Gyönyörűszép eleven! Picike volt, mikor hazahoztam, és szépen növekszik :)
2014. júl. 10. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!