Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen anyagokkal lehet...

Trolololololo kérdése:

Milyen anyagokkal lehet tartósítani a kígyóbőrt?

Figyelt kérdés

Egy póznán lévő gólyafészek alatt találtam egy elpusztult kockás siklót. Nem akartam, hogy kárba vesszen a bőre, ezért hazavittem, megnyúztam és most 75%-os denaturált-szeszes oldatban ázik a megtisztított bőr.


Milyen - háztartásban is megtalálható - anyagokkal kenjem be szárítás közben, hogy utána pénztárcát, vagy hasonlót készíthessek belőle?


2011. júl. 24. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Fehér György könyvében is az van írva, hogy szeszben tartsd.


Esetleg vidd el a preparátorhoz, szűcshöz.

2011. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem is megvan Fehér György könyve, de sajnos a bőr további előkészítéséről nem ír.


[link]


ezen az oldalon, az alján van egy oldat ami Glicerin Formaldehid és Alkohol elegyét használja, a probléma, hogy a 2. anyag eléggé körülményesen beszerezhető (és rákkeltő).


Szeretném továbbá saját magam megcsinálni az egészet, hogy ennyivel is tapasztaltabb legyek.


Köszönöm a válaszodat, de még várom a kommenteket, hátha valaki tud alternatívát kínálni az említett elegyre.

2011. júl. 24. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!