Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért hámlik a páncélja az...

Miért hámlik a páncélja az ékszerteknősömnek?

Figyelt kérdés
a "hátán" egy picit mintha hámlana mitől van ez ?
2011. aug. 3. 13:41
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és a páncélja kemény
2011. aug. 3. 13:42
 2/10 anonim válasza:
Ez természetes folyamat!Az én ékszertekim hámlik néha.
2011. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Az csak jó ha kemény a páncélja mert akkor egészséges.
2011. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

jaj köszi megnyugodtam és szerintetek jó kajával etettem szív mix spenótos és a vitakraft reptile special

[link]

Van benne hús,mazsola zöldség,élelmiszerek rostokban gazdag, amelynek célja igényei szerint az élő szárazföldi teknősök esznek vagy valami ilyesmi van ráírva ez megfelel ?

2011. aug. 3. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nő. Nem lehet,hogy kicsi már a teknője? Sose volt még tekim...
2011. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ékszertekik alapjában véve húsevők, mert ők vízi állatok. A szárazföldiek (pl. görögteknősök) vegetáriánusok. Vegyél neki száritott bolhák, tubifexet, de parizert és hasonlókat tilos adni.
2011. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért hámlik, mert nő. :) Lehet, hogy majd a bőre is hámlani fog, attól sem kell megijedni.

Az enyémek nagyon szeretik még a szárított halat, esetleg megpróbálhatnád azt is adni neki. Azt a fajtát szoktam venni, ami elvileg macskának is meg teknősnek is ajánlott, egy kisebb zacskóban van egy adag (van, amikor sok egész pici hal - ezt szeretjük jobban, és van amikor kevesebb nagyobb hal). Olyan 260-300,- egy zacskó, attól függ, hol veszed.

2011. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Allatkisokos ***** válasza:

Szerintem ti nem hámlásról beszéltek.

A teknős páncélján folyamatosan rakódik

le a szmötyi.Esetlegesen az jöhet le róla.

2011. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ma 14:00-es vagyok.

Én arról beszélek, amikor először felhajlik a páncélján egy-egy lemez, majd szépen le is válik. Sokszor egyben gyönyörűen lejön az egész, néha persze kisebb darabokban.

Ezt nevezem "hámlásnak", és a növekedéstől van.

Néha a bőrük ugyanígy jön le, a vízben jól látszik, hogy "lebeg" utánuk, ahogy mozognak.

Ha a kérdező nem erre gondolt, akkor bocsánat, félreértettem.

2011. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Adj neki fagyasztott halat :D

A háta meg természetes :)

2011. aug. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!