Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek van esély rá,...

Szerintetek van esély rá, hogy valaha megtalálom?

Figyelt kérdés
tegnap ellopták a kertünkből az egy éves görög teknősömet. Ki volt neki alakítva egy kicsi kert, a kert végében, szépen körbekerítve ahogy azt kell ahol már közel 6 hónapja éldegélt. Tegnap tünt el, és helyette beraktak a kertbe,de az ő kis kialakított kertje mellé egy mocsári teknőst, (kb két tenyérnyi nagyot). Vannak papírjai, a kis tekimnek, le is van fényképezve a hasa, és regisztrálva van! biztos hogy ellopták, és valószínűleg gyerekek lehettek. ezt abból gondolom, hogy az unokahugom szerint sok "barátjának" tetszett a kis teki.
2011. aug. 7. 00:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
A roh@dékok, csöngess be hozzájuk, aztán kutasd át a lakást! :)
2011. aug. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyikhez már elmentünk, mert az unokahugi szerint neki van vizi teknőse, de nem ő volt! Be tudták mutatni a sajátjukat. Nem tudom mi tévő legyek, hiányzik a kis teki, olyan kedves édes volt ott a kis kertjében!! :(
2011. aug. 7. 01:06
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nem valószínű. :( Esetleg hívjátok fel a "gyanús" gyerekek szüleit, hogy nem termett-e ott valahol hirtelen egy teknős, hátha...
2011. aug. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Allatkisokos ***** válasza:
Előttem szólónak üzenném,hogyha csak gyökérkedni akar mennyen máshova.Egyébként sajnos nagy valószínűséggel nem lesz meg.Amennyiben egy kis srác vitte el,valamelyik szülő lehet fel fog hívni.Egyébként meg sajnos gyakran van olyan,hogy a kertből nem hogy a teknőst,de fajtatiszta kutyákat macskákat lopkodnak az emberek a szentendrei szigetnél.Sajnos ilyen világot élünk.Amennyiben volt hozzá CITES papírod,rendesen ellátott cites számmal,jelentsd be a hatóságoknál,hogy ellopták és a környéken körülnéznek ez esetben.Hidd el a CITES-el kapcsolatos dolgokat komolyan veszik,mert most szigorították a törvényt.
2011. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést... Kicsit ittam tegnap ezért gyökérkedtem!


Szerintem nem lesz meg, nekem ellopták a kutyámat, és a macskámat egyszerre régen úgy hogy előtte elaltatták... Soha sem lett meg. A kutyánál ezért jó a chip, arról viszont beszélni kell hogy a gazdit is tudják merre járnak a kutyával :/ A teknősnek nem tudom létezik e ilyen chip, nemhiszem, de ha igen akkor ha meglesz/lesz új érdeklődj utánna, mert azzal ellopják akkor is le lehet nyomozni hol van... :/

És mégegyszer elnézést...

2011. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Allatkisokos ***** válasza:
Chipet nem nagyon szoktak tenni teknősökbe,viszont a görög teknős tartását csak CITES engedéllyel lehet.Amennyiben az aki elvitte a teknőst,és megtalálják nála igen súlyos pénzbírságra számíthat.
2011. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen van CITES papírja, minden dokumentum megvan, amikor vettem adták hozzá. Le is van fényképezve a hasa. Bejelentem!! Köszönöm szépen a válaszokat, és a segítséget!! :)
2011. aug. 8. 01:33
 8/13 A kérdező kommentje:
még csak annyi, hogy lehet tenni chippet tekikbe, de csak ha már nagyobbak 10 cm-él! az enyém még kicsi volt, de ha meg lesz én is meg chippeltetem!!
2011. aug. 9. 16:22
 9/13 Allatkisokos ***** válasza:
Nem mondtam,hogy nem lehet csak,hogy nem nagyon szoktak.Sok sikert és remélem a hatóságok a segítségedre lesznek.
2011. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már fel is hívtam őket, és bejelentettem, hogy eltünt a tekim! :)
2011. aug. 9. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!