Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ehhez a típusú terráriumhoz...

Ehhez a típusú terráriumhoz melyik állat passzolna leginkább?

Figyelt kérdés

Tudom furcsa, hogy a terráriumhoz keresek állatot, de szeretnék vagy egy szakállas agámát vagy egy gabonasiklót, és van egy üresen álló(hőszabályzóval rendelkező) magas, viszont keskeny álló terráriumunk, faágakkal.

Melyik állatnak kényelmes ez? Illetve ha valakinek bármelyik állatról van tapasztalata, azt megköszönném:)


2011. aug. 8. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az általad említett fajoknak pont fekvő kell. Ha esetleg tudnál képet mutatni róla könnyebb lenne. De így látatlanban annyit tudok mondani, hogy szerintem inkább kaméleonnak lenne megfelelő.
2011. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, eredetileg is kaméleont akartak bele:(

Később felteszek egy képet. Köszi a választ. :)

2011. aug. 8. 15:48
 3/8 A kérdező kommentje:

Itt van két kép a terráriumról:


[link]


[link]

2011. aug. 8. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
hát a sisakos kaméleon és a nappaligekkó is mindig magasra mászik, nekik jó lehet, csak szerintem ez kicsi. Mekkora ez?
2011. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

200 cm x 70 cm x 50 cm(a mélysége)

valószínűleg vitorlásgekkó lesz:) nekik elvileg pár átalakítással, új növényekkel pont jó lesz

még kimegyek a novemberi börzére, nem akarom elkapkodni, meg azt szeretném, hogy teljesen felkészített terrárium várja

2011. aug. 9. 00:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja mondjuk az elég nagy :)


Nekem a nappaligekkó vált be a legjobban, főleg azt bírom benne, hogy édesszájú és szereti a mézet, banánt, gyümölcsjoghurtot is és szokott mosolyogni, meg nyalogatja a száját és szép zöld. Én is főleg tücsökkel etetem, meg lisztukaccal, néha kisebb sáskákat is kap. Kalciumos vitaminporral be szoktam szórni a lisztukacot, vagy a tücsköket néha.


Vitorlásgekkót nem láttam még élőben, de látom az is eszik banánt, akkor az is édesszájú lehet, szeritnem hasonló, csak a színe más.


Én lisztkukacot csak egy tálba szoktam rakni, a tücsköket beengedem hogy elkapja, és a méz+banán keveréket szoktam még neki adni csipesszel, mert simán a banánt nem tudja elrágni és simán a méztől meg összeragad a szája, ezért keverem. Aztán nagy csipesszel szoktam a nyújtani felé és már be van tanítva, hogy ha csak bedugok egy üres csipeszt, akár arra is ráharap :)


Szoktam még berakni nagy tál vizet, hogy meglegyen a páratartalom, mert nem mindig vagyok itthon, hogy spriccelgessek neki a terráriumban, de ez így is működik. Nálam 2 éve van meg a gekkó, és már tud tálból is vizet inni, ügyes egyébként, jól feltalálja magát, nem kell félteni. Szerintem a vitorlás is olyasmi lehet.


Én növénynek raktam be neki szobai futókát, az nem döglött ki a terráriumban, jól bírja a párás környezetet, meg azt, hogy nem fúj bent a szél, de minden egyéb növény, amit próbáltam, hát mind tönkrement előbb-utóbb :)

Én nem szeretem a műnövényt, azért raktam be inkább igazit.


Nekem most aljzatnak kukorica alom van bent, mert ebbe pl nem tudnak elbújni a tücskök, és ez úgymond elszívja a szagot ha kakál, vagy ilyesmi. De lehet hogy az nem jó a vitorlás gekkónak, mert azt náztem hogy az szokott enni az aljzatból. A nappaligekkó az nem szokott.


Meg ezeknek van ilyen tapadókorongos lábuk, amivel feltapadnak az üvegre, akár a falon is jól tudnak mászni, és pl én raktam be 2db vastag bambusz ágat, egyet hosszába és egyet keresztbe, azon szeret legjobban feküdni, vagy tapadni, szóval ezt jobb szereti, mint a faágat, talán mert ez simább felületű. De faág is van bent, csak arra ritkán megy rá.

2011. aug. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, én is kb erre gondoltam:) A talaj az még tényleg kérdés, lehet ültetek bele növényt, és akkor meglenne a természetes körforgás, takarítani is ritkábban kéne. Anyósnyelvet mondtak ma az állatkereskedésben, na az amúgy is van nekünk egy rakat. Élő bambuszt teszel be vagy szárított rudakat?Ma meg is néztem szívem választottját, és a nagy nappali gekkót is, és bár az méretben jobban tetszik, a vitorlásgekkó szerintem aranyosabb:) Az a fejforma, azok a 'szempillák', és a szép színeik. <3 Tényleg, ha nappali életmódot folytatna, akkor tökéletes is lenne:D
2011. aug. 9. 14:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszi, akkor lehet én is rakok be majd olyan növényt :)

Nekem ilyen a gekkóm, lukas a feje:

[link]

Nappal van ébren és kivételesen most a faágon van.

Nem élő bambuszt raktam be, hanem szárazat, olyan 2-3cm vastagot. Mondjuk az egyik szál az kettérepedt hosszában ahogy kiszáradt. Ennek a gekkónak a teljes hossza 21 centi, ebből a teste 10cm. Hát fog még nőni, de elég lassan, most 2 éves. Nekem különben fel se tűnik ha nő, mert minden nap látom :)

2011. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!