Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Elpusztult ékszertekivel mit...

Elpusztult ékszertekivel mit tennél?

Figyelt kérdés
Először is nem tudjuk mi történhetett.Kevesebbet evett és lassabban fejlődött,mint vele egykorú társa.Inaktívabb is volt.Tegnap elpusztult.A lányom szeretné megtartani a páncélját emlékbe...Hogyan lehet ezt megoldani?
2011. aug. 11. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát elég ronda a belseje,gerinc oszlop fele ugyanis maga a páncél.Amúgy szárítsd ki,vagy vágd el a hasi páncélnál.Vagy ásd el 2 hónapra,majd ki hantolás után, szedd szét.
2011. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

őőőőőőő nem tudom, hogy mi a neve... de tudom hogy a fodrászok azzal fertőtlenítik az ollót, fésűt stb. na abba pár napig/1 hétig kell állni hagyni a páncélt, és az megmarad!

viszont előtte a tekit ki kell szedni belőle!

nem vagyok biztos benne, de most a formaldehid ugrott be, de lehet butaság :D

2011. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, bocs, a formaldehid gáz, akkor nem tudom :D:D
2011. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy ki kell főzni, forrásban lévő vízben kell hagyni egy kicsit, majd utána kinyomni belőle szegény tekit, aztán a páncélját meg lefújni valamivel, de arra már nem emlékszek. Az se rossz ötlet, amit előttem is írtak, hogy elásod néhány hónapra.
2011. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Szia. Először is nagyon sajnálom, ami a tekivel történt! :( Sajnos én is nemrég éltem át ugyanazt, bár az enyém több mint 20 évet élt meg velem, lebetegedett, már nem lehetett rajta segíteni.

Azt nem tudom, hogy az előző hozzászólók tippjei mennyire "működőképesek", de én felkerestem egy preparátort, aki állatok kitömésével, konzerválásával foglalkozik.

Először is, ha meg akarjátok tartani a páncélt, akkor tegyétek zacskóba és be a mélyhűtőbe! Mert a belső szervek indulnak először bomlásnak...

Nekem 3 hét alatt készítették el, a páncél nagysága alapján kellett fizetnem.

Nekem megérte, mert ez biztos és tartós megoldás volt és nekem nem lett volna szívem és talán lelkierőm se, hogy mindezt magam csináljam. A preparátor szakszerűen és higiénikusan mindezt elvégezte.

2011. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2011. aug. 12. 00:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen temesd inkább el...
2011. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 murderborn válasza:
megenném vajaskenyérrel.
2011. aug. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!