Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tudok tanácsot adni a teki...

Tudok tanácsot adni a teki tartásról? (lent több kérdés)

Figyelt kérdés

Olyat hallottam, hogy úgy is is lehet tetetni a tekit, hogy egy kis fogpiszkálora rárakod a kaját és úgy megeszi. Ez igaz? Meg melyik a előnyösebb etetési mód? És kerek akváriumban nem fog elszédülni? :) Szép név a Popcorn?

És jó jel ha már kakált az akváriumban? Hogyan tudom megállapítani a nemét?

Előre is köszi! :)


2011. aug. 17. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szia! szóval: lehet úgyis etetni a tekit,ahogy írtad,de én inkább azt javasolnám,hogy csipesszel etesd,az úgy biztonságosabb(az enyém is így szokott),mint a fogpiszkáló.de tudod úgy is etetni,hogy beszórod neki a kaját,aztán majd megeszi...mondjuk jobb,ha kiveszed az akváriumból,különben hamar koszolódik a vize.

2.kerek akviban nem szédül el,de nem tudom ,hány literes-nem túl pici neki?

3.szerintem szép név a Popcorn :) az enyémet Pizsinek hívják.

4. jó jel,azt jelenti,megbarátkozott a környezettel,otthon érzi mgát.

5.a neme: milyen fajtájú és hány cm?

remélem segítettem

2011. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem kicsi neki meg direkt hörcsögnek valót vettem aminek a közepe lyukas és át tud úszkálni alatta. Pézsmateki éscsak a páncélját mérjem meg vagy a fejétől fogva?
2011. aug. 17. 20:24
 3/14 A kérdező kommentje:
De amúgy 1-1,5 centi hosszú és 0,5-1 centi széles.
2011. aug. 17. 20:26
 4/14 anonim ***** válasza:

1.vagyok: ja,értem,akkor az úgy jó lesz neki. :) nem vagyok biztos benne,hogy ilyen kis korban meg lehet a nemét állapítani, de a hím feje nagyobb,és hosszú farka van,amin tüske is található(kifejlett egyednél).

de van egy nagyon jó oldal,sztem érdemes megnézned : [link]

remélem segítettem

2011. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen segítettél! És muszáj berakni neki fűtést? És nem jó

neki sima olvasó lámpa? :)

2011. aug. 18. 13:20
 6/14 anonim ***** válasza:
megint én: mivel nyár van,szerintem a vize lesz körülbelül 23-26 fokos,vagyis az jó neki,de mondjuk télen,ha lehül,jobb neki,ha van a vízben fűtés. ha a napozóját akarod megvilágítani,akkor általában sokféle drága lámpát javasolnak,de az a tapasztalatom,hogy a sima olvasólámpa is tökéletes neki,mert ad le elég hőt (az enyémnek is csak olvasólámpa van,és jól érzi magát:))
2011. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
egyébként mióta van meg ez a tekid? ő az első,akit tartasz? :) bocs,csak kiváncsi vagyok
2011. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyfolytában a vízben úszkál és csak párszol megy ki de akkor is van egy kis rész ahol félig víz és félig kin van és ott szokott üldögélni meg aludni is.
2011. aug. 18. 13:56
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen ő az első tekim és csak 1 napja tartom. Pár hónapos lehet és nagyon aranyos és eleven.
2011. aug. 18. 13:57
 10/14 anonim ***** válasza:
biztos nagyon aranyos:) nem baj az,ha nem megy ki gyakran,inkább vizi állatok
2011. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!