Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » S. O. S.! Segítenetek nekem...

S. O. S.! Segítenetek nekem dönteni?

Figyelt kérdés

Van egy pár hónapos tekim amit a saját zsebpénzemből vettem meg. Most adtam el a könyveimet amiből összejött 15.000ft.(hurrá)! Vehetek egy 6 éve tekit vagy inkább egy kicsit vásároljak? Most így egyedül abban az akváriumban amiben most van nagyon jól érzi magát úszkál meg stb. Szerintem ketten elférnek benne? Képet rakok fel...


[link]


Kép nagyon jól mutatja az arányokat. Amúgy a teki kisebb mint egy 50 forintos! Aranyos és érdekes teknős nevet? A mostani neve Popcorn és nagyon tetszik a név. Előre is köszönöm! :)


2011. aug. 18. 21:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ilyen pici marad? am sztem egy ugyanilyen picit,de kérdezd meg h azonos,vagy ellentétes nemű van-e el együtt jobban
2011. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Olyan cuki :D szerintem is kicsit vegyél és tuti elférnek. jah és nagyon tetszik a neve is. hagyd meg a popcorn -t. a másik meg lehet mondjuk: FŐZELÉK XD
2011. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
elég pici a teki és a hely is de mivel nem ekkora marad hanem még nőni fog,így előbb nagyobb helyet vennék, mint társat mellé.Amugy a Popcorn az cukiii :)
2011. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Egyedül, párban vagy csapatban?

Lehet egyedül, párban és csoportban is tartani, de ne legyen túl nagy méretkülönbség köztük.

Jól megfér más ékszerteknős fajokkal. Ha több hímünk van nagyobb hely kell, de talán jobb ha

külön tartjuk őket.

Mekkorára nő? Meddig él?

Egy kifejlett ékszerteknős alfajtól függően 30-45 cm-esre nő meg, és megfelelő gondozás

mellett 20-30 évet is élhet.

Akvaterrárium ékszerteknősnek

Mekkora és milyen?

Az akvaterrárium hossza: háromszor a páncélhossz, a szélessége: kétszer a páncélhossz. A

vízmagasság a páncél szélességének 1,5-2szerese. De minél több a hely, annál jobb! Aljzatnak

jó a közepes folyami kavics, amit a teknőcök szívesen túrnak, sőt néha le is nyelnek párat.

A száraz rész mérete az alapterület 1/3-a, ami lehet pl. egy szikla vagy egy ragasztott üveglap.

Itt a teknős megszárítkozhat és napozhat. A száraz rész legyen könnyen megközelíthető (és

szökésbiztos), mondjuk egy enyhén lejtős feljáróval. A fedélnek elég egy keretbe foglalt

szúnyogháló az akvaterrárium tetejére.

A növényzet nem létszükséglet, meg a teknősök percek alatt szétszedik a gondosan elültetett

és drága növényeket. Ha mégis szeretnénk zöldet, nem mérgező fajokat válasszunk (nád,

bambusz, páfrány, filodendron, fikusz, stb.)! Semmiképp ne zsúfoljuk túl a terráriumot, mert

kevés úszótér marad, és takarítani is sokkal nehezebb lesz.

A víz mindig legyen tiszta. A büdös, koszos vizet azonnal cseréljük le, mert egészségtelen!

Bölcs döntés beruházni egy szűrőbe (aki ügyes barkácsolhat is). Választhatunk belső vagy

külső szűrőt, de elég nagy teljesítményű legyen, és jó ha biológiai szűrést is végez, mert a

teknős jobban összepiszkítja a vizet mint a halak. A víz tovább tiszta marad, ha a teknőst egy

vízzel töltött lavorban etetjük és ide is végzi a dolgát.

Az akvaterrárium álljon huzatmentes helyen, ahol nincs nagy jövés-menés és kicsi a hőingás.

A kis ékszerteknősöknek elég a kisebb férőhely, de mivel gyorsan nőnek, érdemes mindjárt

egy nagyobb akváriummal kezdeni, így később nem kell újat csináltatni.

2011. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Jah és még valami: szerintem ellentétes neműt vegyél és lesznek picik is :D ohh :D majd rakhatnál még fel képeket :D OLYAN ARI HOGY BELEHALOOOOK... :D
2011. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen mindenképpen nagyobb akváriumba akarom költöztetni mert majd csinálok nekik partot ami olyan lesz mint egy igazi tengerpart, hogy tudjon majd rakni tojást -ami egy picit arrébb van még- de amúgy imádom és úgy néz ki, hogy lány így ha lányt lánnyal rakok össze akkor bántják egymást?
2011. aug. 18. 21:59
 7/18 anonim ***** válasza:
itt az egész link többet is olvashatsz róluk ami hasznos lehet még [link]
2011. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit vegyél hozzá, mert ha esetleg nem jönnének ki jól akkor is nehezebben tudja leharapni a fejét...

Neveknek meg szerintem még aranyos a Gyümi is! :)

2011. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Csapatban ha 3 teki van és 2 teki-nek kicsinyi születnek akkor a 3. teki nem fogja bántani?
2011. aug. 18. 22:06
 10/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat a fajtát elfelejtettem leírni. Ő nem ékszerteknős hanem pézsmateknős...
2011. aug. 18. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!