Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet tojással etetni egy...

Sesshomaru kérdése:

Lehet tojással etetni egy patkánysiklót?

Figyelt kérdés
Szeretnék valamilyen kígyót itthon tartani, de anyám nem igazán akarja megengedni, mondván, hogy sajnálja a nekiadott egereket. Nem tudtok véletlenül olyan fajt, ami könnyen beszerezhető és pl. tojással/rovarokkal táplálkozik?
2011. aug. 27. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem tartottam kígyót, viszont régen kamaszként voltak terráriumaim. És akkor még zömében csak általános könyvek voltak és ott elolvastam a kígyókat is, sajnos én már a fajtájára nem emlékszem, de vannak olyanok.amik csak rovarral táplálkoznak. Amúgy is van többféle kígyó, ami éppenséggel meg sem eszi a kisemlősöket.
2011. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Találtam egy ilyet


Érdes zöldsikló Opheodrys aestivus


[link]


A sajnálja az egeret, az mit jelent? Nem bírná elviselni, hogy a sikló harcol az egérrel?

Soha nem ajánlott élő egeret betenni, mert megharaphatja a siklót.

Lehet fagyasztva is kapni egeret, semmivel sem gusztustalanabb, mint a bontott csirke.

Gondolom amikor csirkét esztek otthon, nem ejt fájdalomkönnyeket anyukád a táplálkozás céljából leölt állat miatt.

2011. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Allatkisokos ***** válasza:

Szia!

A patkánysiklót nem lehet tojással,rovarokkal etetni.

Igazából a tojás/rovarevő fajok drágábbak mint a hétköznapi gyakran fellelhető kígyók.A te helyedben inkább gyík félét választanék.Ráadásul hozzájutni se olyan könnyű az ilyen fajokhoz.Egyébként meg nem minden kígyó fogadja el a fagyasztott egeret.

2011. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És nem tudtok véletlenül az érdes fűsikló tartásával kapcsolatos info-kat?
2011. aug. 28. 18:34
 5/5 anonim válasza:
A hivatkozáson lévő info nem elég?
2011. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!