Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez milyen kígyó? Barátomnál...

Azzeroth kérdése:

Ez milyen kígyó? Barátomnál voltam, ott találtuk a bejárat lépcsőjén. Láttuk, hogy nincs félhold a fején, tehát nem sikló. Megfogtuk (kesztyűvel) és lefényképeztük. Kb 15-20 cm lehetett. Fotózás után elvittük a tópartra és szabadon engedtük a fűben.

Figyelt kérdés

Képek:

[link]


[link]


[link]


2011. aug. 28. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%

ez egy vízisikló ><

általános iskola 4. osztályában tanítják :)

2011. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szia!


Kockás sikló. A méretéből ítélve idei lehet. Örülök, hogy elengedtétek! Szeretem a hüllőket :)).


[link]

van az oldalon egy kép is róla.

2011. aug. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
elsőnek: a vízisikló egyszínű, és citromsárga a hasa! (már nagyon sokat elkaptam belőlük a tavon). hidd el, hogy kockás sikló, látszik a hátán! (nemhiába ez a neve!)
2011. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én ötös vagyok biológiából,de nem tanulmányoztam a siklók kinézetét,szóval nem gondolom,hogy műveletlenség ha nem tudja valaki...

Egyébként rendes tőletek,hogy szabadon engedtétek,szerintem is sikló,de mint írtam,nem nagyon értek hozzá:D

2011. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dilettáns döggomba ***** válasza:

Ennek inkább rézsikló beütése van.


[link]

2011. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Bocs, így hamarabb letekersz: [link]
2011. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ok, tudom, hogy kevés hüllő szerető ember van, de én az vagyok! Amúgy a mi városunkban is most jelent meg, az egyik család ki is hívta miatta a tűzoltókat. Inkább engem kellett volna hívniuk :)). Mentettem én már főútról felezővonalról is siklót!

Nem kell tőlük félni, nem bántanak! Ha meg is harapja az embert, a mérge csak egy hal elkábítására elég. Sokan nem is tudják, hogy van mérge. Viszont a bőréből kipréselt bűzös folyadék elég kellemetlen tud lenni.

Ezért jól tettétek, hogy kesztyűben fogtátok meg!

2011. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Platypus ***** válasza:
Ez egy rézsikló. A narancssárga has a rézsikló tipikus ismertetőjegye, és a fején a minta is rézsikóra jellemző. A kockás siklónak nincs ilyen határozott minta a fején.
2011. aug. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez egy rézsikló, a méretéből ítélve idei. Nem kifejezetten vízparton él, de majd talál magának megfelelő helyet. Elég jól viseli az emberi települések közelségét, úgyhogy lehet legközelebb is találkoztok eggyel. Akár ott is hagyhatjátok ahol van.

A siklóknak nincs mérge, így emberre teljesen ártalmatlanok. (Vannak mérgessiklók, de azok nem élnek Magyarországon.)

2011. aug. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
téglahasú sikló nekünk tele volt nyáron vele az udvar
2012. márc. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!