Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gekkót? Úgy megtetszettek de...

Gekkót? Úgy megtetszettek de szinte semmit nem tudok róluk. Ki szabad venni a terráriumból "játszani", simogatni? Milyen fajait lehet tartani? Melyiket a legérdemesebb? Egyedül vagy csoportban kell őket tartani?

Figyelt kérdés
Minden normális válaszolónak előre is nagyon köszönöm!:)
2011. aug. 30. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen kiveheted a terráriumból, csak vigyázz nehogy elszaladjon, mert nagyos gyorsan, minden apró lyukban eltűnhetnek.


Egyébként szeretnek az embereken mászkálni, játszhatsz velük. Ugyanakkor moss kezet utána, mert terjeszthetnek egy-két betegséget.

2011. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
google. keress rá a tartásukra, etetésükre stb. és is ott tudtam meg mindent róluk. legyél kicsit találékonyabb
2011. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
NENENENE nemszabaad, a legtöbb gekkót nem szabad fogdosni, hajlamosak ilyenkor a hirtelem vedlésre és ha ezt sokszor megcsinálod akkor belepusztul. Ha simogatni akarsz akkor én a szakállas agámát ajállom. Nem lesz túl nagy és bírja a gyűrődést
2011. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
(előző hozzászoló vagyok) A nappali gekkót tuti nem szabad fogdosni az előzőek miatt, a többi nagyrészt éjszakai állat. A toke gekko (Gekko gekko-->latin) agresszív de nagyon szép állat.A többi is szép, de nem nagyon szabad fogdosni őket hidd el. Menj be egy állatkereskedésbe kérdezz utána hogy milyen gyíkot ajállanak fogdosásra. De....ha simogatni akarod és nem akarsz egy leguán méretűt akkor én télleg a szakit-->szakállas agámát(Pogona vitticeps) tudom ajánlani.
2011. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én nappali gekkóm elszalad, pedig szép zöld, de nem engedi magát megfogni, viszont 15 évig él, úgyhogy jó állat, szeretjük. A csipeszre odajön és egy jó nagyot ráharap, mer szereti a mézes banánt és azt csipesszel adok néha neki. Édesszájú kis aranyos. Mindig ébren van amikor megnézem. A falon nagyon jól tud rohanni. Volt, hogy takarítottam a terráriumát, és kiszabadult, aztán fél évig (télen) kint volt a lakásban, nem tudtuk megfogni, mert állandóan felmászott a plafonig. Aztán az ablakra költözött a kályha fölé és oda vittem neki tücsköt egy dobozba, meg vizet. Arra lejött, evett, aztán visszarohant az ablakra. 24 fokra kellett fűteni a lakást miatta télen. Később megfogtuk, be lett zárva egy nagy terráriumba, de úgy csapkodott, mérges volt és azóta is depressziós, pedig nagy a terráriuma. 60x70x40-es. De ő jobb szeret szabadon garázdálkodni. Csak nyáron nem engedem ki, mert nyitva vannak az ablakok, talán majd télen.
2011. szept. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Joni Kriszt válasza:
Simogass meg játsz tokee gekkóval, az tuti nem pusztul bele.
2018. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!