Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kezdjem? (szakállas agáma)

Hogyan kezdjem? (szakállas agáma)

Figyelt kérdés

szeretnék egy szakállas agámát de nem tudom hogyan keztjem....

milyen világítás,fűtés kell?

mit eszik?

milyen kövek díszek kellenek?

mennyi ideig él?

egyedül is elvan vagy 2-őt vegyek?

mekkora terrárium kell? elég egy 74x31x34-es?

miért érdemes tertani , mennyit kell vele foglalkozni?

előre köszi a válaszokat!!


2011. szept. 7. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:
[link] az enyémnek iylen van mert kell nekem egy speciális lámpa meg valamilyen fűtő nekem fűtő kő van meg fűtő szál de rakhatsz egy 50w os izzot ami szintén hőt termel. Növényeket és rovarokat is eszik egyaránt 10 évig él bár ebbe nem vagyok biztos egyedül is elvan de egy társal boldogabb lenne szerintem és ha kettőt akarsz venni akkor ennél sokkal nagyobb terrárium kell sőt még talán egynek is kicsi lenne. És szerintem azért érdemes tartani mert elég barátságos és fiatal korában elég sokat kell vele mármint mindennap kell etetni. És ha 2 őt veszel figyelj arra hogy ne vegyél 2 hímet vagy ne vegyél különböző életkorut mert általában a nagyobb bántaná a kisebbet.
2011. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

világítás:Lehet kapni speckó hüllő lámpákat bemész az állatkereskedésbe megmondod hogy szakállas agámának kérsz egy izzót.

kaja:tücsök, sáska, csótány, felnőtt korban napos egér, ja és zöldség(paprika uborka stb..)

Kövek díszek:Érdes kövek hogy amikor vedlik neki birjon dörgölőzni amúgy a lámpát egy kőre irányítsd hogy meleg legyen neki.

életkor:szabadon akár 10 év fogságban 6-7 év körül

társ:természetesen elvan egyedül is de többen azért jobb nekik

terrárium: minimum 120x40x40 2 nek.

foglalkozás:napi kaka adagot kiszedni, etetni, lámpát kapcsolgatni kb ennyi.

miért érdemes tartani?hát ez egy jó kérdés én születésemtől fogva hüllő rajongó vagyok nekem a házikedvencek... :D

kiegészítés:Arra készülj föl hogy nem kis mennyiségű kaját esznek meg főleg kettő... egy tücsök 40 forint naponta képes 10 darabot megenni 1 állat.Tücsköt tenyészteni nagyon macerás dupla annyit kell velük foglalkozni mint a gyíkokkal (tapasztalat).Ja és semmiképpen ne tedd őket mondjuk az előszobába, ahol sokszor jártok keltek... folyamatos stressz nekik.

2011. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!