Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez most tényleg igaz?

Ez most tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy ha az állatkereskedésekből nem viszik el az összes hörit,degut,egeret,nyuszit,tengerimalacot,akkor a maradékot odaadják a kígyóknak.Én nagyon utálom a kígyókat,kiskoromban mindig rémálmaim voltak tőle.Előbb néztem videókat és láttam,ahogy a kígyóknak bedobják a tengerimalacot,egereket,meg a nyuszikat.Az a legrosszabb,amikor nyüszítenek szegények:(
2011. szept. 9. 12:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az állatkereskedés profitorientált ÜZLET. Sajnos nekik az állat csak darabáru, pláne a kisrágcsálók, amik olcsók, és mindig van belőlük utánpótlás. A kígyó meg rágcsálókat eszik, tehát értelemszerű, hogy nem adhatnak neki pl. száraztápot...


Nagyon szomorú, és rossz dolog ez, de sajnos nem sok mindent lehet tenni ellene. Legalább ne nézz ilyesmit, csak felzaklatod magad!

2011. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ez azért tűnik gonoszságnak, mert látod, ahogy megöli a kígyó a kisállatot. És van, aki meg a kígyót szereti, és tartja kedvencként.

Mellesleg akkor sokkal nagyobb kegyetlenség vadászgörényt meg macskát tartani, mert azoknak is kell a hús, és attól, hogy te ezt nem látod, a nekik szánt élelem jóval többet szenved, mint a kígyó vacsija. Arról nem is beszélve, hogy a kígyó változó testhőmérsékletű állat, így nem kell olyan sokat ölnie, mint pl. egy macskának, görénynek. Gyakran elég a heti egy etetés is nekik.


Viszont ha nem vásárolnának olyan sokan állatot "szeretetből", akkor ez nem lenne akkora üzlet, és nem kellene annyi állatnak szenvednie. Sőt, ha mindenki csak haszonállatot tartana házikedvenckék helyett, azzal rengeteget javíthatna MINDEN állat helyzetén. Merthogy aki vágón jár, az valószínűleg észreveszi, hogy az ember rosszabb a "legrosszabb" kígyónál is. És még ha megnézed, hogy előtte tartják ezeket az állatokat...! Az is szörnyűséges...

2011. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

12:25:


"Mellesleg akkor sokkal nagyobb kegyetlenség vadászgörényt meg macskát tartani, mert azoknak is kell a hús, és attól, hogy te ezt nem látod, a nekik szánt élelem jóval többet szenved, mint a kígyó vacsija. Arról nem is beszélve, hogy a kígyó változó testhőmérsékletű állat, így nem kell olyan sokat ölnie, mint pl. egy macskának, görénynek."


Igaz, viszont nem minden macska/görény vadászik. A lakásban tartottak pl. nem vadásznak, konzervet, tápot esznek. A vágóhíddal kapcsolatban viszont abszolút igazad van, ami ott történik, az rosszabb, mint bármi. Háborogni miatta viszont mindenkinek álszentség, aki eszik húst...

2011. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Azért a macskát meg a görényt hoztam fel példának, mert az ő tápjaikba kell ,hogy állati fehérje kerüljön mindenképp, míg a kutyának nem feltétlenül kell hús, tehát meg lehet oldani a húsmentes etetést, ha valaki nagyon akarja.

Én nem eszek húst, egyedül tojást eszek, de az is olyan, hogy az én csirkéim hagyják ott nekem mindig "ajándékba" a fészekben. (És természetesen nem megtermékenyített tojásról van szó.)

2011. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És aki pl:kígyót tart az otthonában,az honnan veszi a rágcsálókat neki?
2011. szept. 9. 12:36
 6/20 anonim ***** válasza:

12:31:


Le a kalappal, nekem biztos nem menne, "ragadozó" típus vagyok. Az ember alapvetően mindenevő, így nem valószínű, hogy bármi is változzon a vágóhidakkal kapcsolatban.


Viszont ha te kampányolsz az állatok védelmében, az legalább hiteles.

2011. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Kérdező 12:36:


A kisállatboltokban veszi, többnyire egereket, patkányokat, pár száz forintért.


Amúgy a tarantella pók is egéren él, csak neki újszülött egereket kell adni, az is kapható szinte minden kisállatboltban.

2011. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki pedig nem akarja vagy nem tudja élő állattal etetni a kígyóját, az fagyasztott állatot vesz neki (de valakinek azt is meg kell ölni).

Ez a természet rendje vannak ragadozók, amik más állatokat kapnak el, ölnek és esznek meg.

2011. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%

hol láttál ilyeen videókat lécci írd meg meg szeretném nézni mert talán olyen h be lehetne perelni a tulajt!

előre köszii!

2011. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Miért perelnéd be? Mert háziállatot tart? Mert húsevő?

Az a kecske is aranyos volt aki tegnap a tányérodon feküdt... (Akinek nem inge...)

A másik... Ha én utálom pl. a bohócokat, akkor ők ne egyenek?

Ez a világ sajnos nem így működik... Az állatok nagyrésze húsevő, és ennek megfelelően étkeznek, ha te azt nem is látod... Én sokkal jobban utálom, mikor egy állatot kis ketrecbe nevelnek, levágnak, és megveszed a boltban, mint amikor van egy rágcsáló tenyészeted, normálisan tartva, és hetente, két hetente meghal közölük egy... Az sem úgy, hogy élve nyúzzák meg, mert nincs idő, hanem gyorsan megfullad...

A lényeg hogy a világ kegyetlen, még ha te nem is látod, mert jobb abban a tudatban élni, hogy hús, ami előtted van, az csak úgy van és nem halt meg érte senki...

2011. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!