Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kecskebéka megél-e a kerti...

A kecskebéka megél-e a kerti tóba?

Figyelt kérdés
Építettünk egy teljesen natúr kerti tavat mindenféle mechanikai kiegészítő nélkül. Hoztunk bele hínarat, nádat a közeli tóból és persze békákat a hangulat kedvéért. Szóval megél e a kerti tóba? Kb másfél méter méj, négy méter átmérőjű, Kell e etetnem valamivel, vagy eszik magától rovarokat?
2011. szept. 14. 22:37
 1/9 mentalist ***** válasza:
Hát ha ki tud mászni a tóból akkor szerintem a környékén tud találni magának elég táplálékot.
2011. szept. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megél,és nem kell etetned. Nekem az eresz alatt egy régi fürdőkád van,esővizes kádnak. Tele van vízzel,tetején valamilyen zöld vízi növény. Hetek óta két béka lakik benne. Időnként kidugják a fejüket vagy kimásznak a kádól és hangosan brekegnek. Ajánlatos valamilyen faágat betenni a tó szélére,hogy kitudjanak jönni a vízből levegőzni.
2011. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kecskebéka egy rendkívül elterjedt kétéltű, amely – mint az utóbbi évek DNS-vizsgálatai kiderítették – valójában nem önálló faj, hanem a tavi béka (Pelophylax ridibunda) és a kis tavibéka (Pelophylax lessonae) természetes hibridje, így fennmaradása mindkét faj jelenlétét igényli. Egyes szerzők klepton (kl.) névvel illetik ezt a kategóriát (Pelophylax kl.
2011. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha semmit nem csináltatok volna, akkor is belemásztak volna maguktól. Tegyél bele kishalat is, de törpeharcsát SOHA!!!!


Ha szretnél ahalakban gyönyörködni, naphalat tegyél bele, de egy keringtetős szellőző ami bugyborékoltat is, azért nem ártana.

2011. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem mivel hibrid ott ahol nincs a két hibridalkotó tavibéka közül egyik sem egy idő után a kecskebéka elveszti párzóképességét.Kecskebéka akkor lesz ha a két hibridalkotó párzik. Ha kecskebéka párzik bármelyik tavibékával akkor az utód tavibéka lesz.
2011. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hááát, qrvahangos mindegyik, szal nekem mindegy. Viszont a kis barna kertivarangyot ahogy ugribugrizik, meg az édi kis zöld levelit nagyon szeretem. Főleg a levelit, az nagyon édi.
2011. szept. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:

A GYK tele van olyan idióta kérdésekkel, hogy "van egy kerti tavam, hogyan irtsam ki belőle a békákat?". Szóval megél, és szépen szaporodik is, ha nincs benne ragadozó, mint a naphal vagy a harcsafélék. Etetned nem kell, megoldják maguknak, legfeljebb az ebihalak növekedését támogathatod egy kis lemezes haltáppal.

Ha halakat is szeretnél majd bele, akkor nem ártana valami csobogó vagy szökőkút, hogy mozgassa a vizet.

2011. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen naphalat javaslok, nagyon gyönyörűek, a sügérfélékhez tartoznak, s mint ilyen ivadékgondozó halak. Általában a part szélén szeretnek napozni, tiszta vízben, homokos partoldalban élvezet nézni őket.


Ekkora tó nagyon szép dísze lehet az udvarnak, ha szépen körbe van növényesítve, árnyékolva tereprendezve, és mindig tiszta a vize.

2011. szept. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
El tud elni de nem marad sokaig a toba mert ha kel parosodjon akor el megy !!
2011. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!