Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire kényes állat az...

Mennyire kényes állat az ékszerteknős?

Figyelt kérdés
A 10 éves fiam kitalálta,hogy ő szeretne egyet....Én semmit nem tudok róluk ezért szeretném ha elmondanátok mindent amit tudni kell róluk.Mi az ami feltétlenül kell az akváriumba,mit esznek stb...Van egy felesleges 35 literes akváriumom,gondolom az elég lesz neki.És egyáltalán ellesz egyedül vagy jobb neki,ha van társa?
2011. szept. 16. 10:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Parizer? Te jó isten. Nekünk 15 éve van 2 ékszerteknősünk. Nincs vele sok gond, csak a megfelelő hely kell nekik, és szerintem vegyetek nyugodtan 1 fiút 1 lányt. De semmiképp se állatkereskedésben. Keress megbízható tenyésztőt,sajnos azok nagy része csak a mennyiségre hajt (persze minden tisztelet a kivételnek) Amit nekünk mondtak, és azóta is tartjuk: marhahús, csirkemáj, és hal. Sertést semmiképp se szabad nekik adni. És mielőtt húst kapnak enni, szoktunk nekik salátát vagy répát adni, mert ha utána kapják nem eszik meg. Kicsi korukban gyakrabban kell etetni őket. Mindenképpen figyelni kell, mert a kicsik nagyon érzékenyek, se túl meleg se túl hideg ne legyen a víz. Ne radiátor nagy ablak mellé. Huzatot kaphatnak vagy túl melegedhetnek. Teknős tápot is kaphatnak. Akár fagyasztott dolgokat, akár szárazat, de az csak kiegészítés legyen, azokban nem sok minden van, ami a fejlődéshez jó.

Az akváriumban legyen bőven helyük úszni, de egy része legyen aprókavicsos vagy nagyköves, hogy ki tudjon menni napozni. vagy is, mert a kavicsba tud ásni. Melegítőlámpa ... háát, legyen, de óvatosan, nehogy túl közel legyen, inkább legyen kicsit távolabb. Szerintem a lényeget sikerült összeszednem.

2011. szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Bocsi, most láttam, hogy lemondasz a tekiről. Mondjuk a teknős tényleg nagy szerelem tud lenni, úgyhogy akkor lehet ez a legjobb döntés. :)
2011. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!