Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerteknősöm...

Sárgafülű ékszerteknősöm násztánca? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete vettünk a szobámba egy elég erős színű széket(zöld, egyébként szép színe van), és innentől kezdve valami nem volt rendben a teknősömmel, el vittük állatorvoshoz, azt mondta mérgezés, ezért 9000 ft-ért kapott 3 oltást, viszont a tünetek továbbra is fenn álnak.A teknősöm a hátsó részér feltolja a viz felszínére, a mellső lábait pedig rezegteti, mintha násztáncot járna.Hím egyébként, négy éves, már ivarérett, soha nem pároztattuk, és nem is tartottuk együtt más teknőssel.Mit csináljak, hogy rájöjjön, hogy az egy szék, és nem egy másik teknős, egyáltalán ez a baja?? Előre is köszönöm.
2011. szept. 16. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Tedd olyan helyre, ahol nem látja, vagy mutasd meg neki a széket. Vagyis vidd oda, tedd rá, járasd vele körbe, ha látja, hogy nem mozog, nem teknős, akkor sztem abba fogja hagyni. Nekem is volt sárgafülűm, sőt egy piros is, nem vittük egyszer se állatorvoshoz, valószínűleg nem mérgezés.
2011. szept. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a választ!De azért még, ha valaki tud, segitsen..)
2011. szept. 18. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:

4 évesen még nem ivarérett.


A mellső lábak rezegtetése pedig, igen, az udvarlás jele.

De ezt egészen kicsi korában is csinálja a teknős.


Majd abbahagyja.

2011. szept. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.:)

Azért írtam, hogy ivarérett, mert kb fél évvel ezelőtt a kloakáján "kijött" a pénisze.ÉS akkor megkérdeztem a fodrászom,(akinek egyébként két felnőtt ékszerteknőse van)és ő azt mondta, hogy ezek szerint ivarérett lett..,ezen én is csodálkoztam, hiszem, ha jól tudom 8-10 éves korukban lesznek csak azok.

2011. szept. 19. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!