Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Jövő héten veszek kaméleont,...

Jövő héten veszek kaméleont, elő kell készíteni neki a terráriumot mielőtt megveszem? Vagy jó azis ha akkor veszem meg a cuccait amikor a kaméleont?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp vegyél meg előtte mindent és rendezd is be. A kaméleon érzékeny állat, a megfelelő hőfok is fontos neki, azért kell csinálni a terkóval "próbanapot" - ergo melyik ponton hány fok van, minden megvan-e, helyén van, jól néz ki, jó lesz a kaméleonnak, stb.
2011. okt. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor csak 1napot kell várni vele ?
2011. okt. 2. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Jobb, ha előbb veszel meg mindent. Ez csak neked könnyebbség, akkor nem kell idegeskedni semmin.


Én szívtam már meg úgy, hogy vettem egy 5 ezer Ft-os hüllős izzót. Hazahoztam és rossz volt. Visszavittem és nem akarták kicserélni, mert az égőre nincs gari. Mérges lettem nagyon, hogy 5 ezer Ft-ért olyan hibás terméket árulnak, amit egyből dobhatok a kukába.


Aztán csak elismerték, hogy igazam van és hosszas vitatkozás után azt mondták, jó akkor visszaküldik a nagykerbe, 2 hét mulva jöjjek érte.


Ez így már jobban hangzott, de égő akkor is kellett, és nem 2 hét mulva, hanem most.


Úgyhogy kénytelen voltam venni egy másikat is, amit már ott kipróbáltattam a boltban, és az égett.

Majd 2 hét mulva megkaptam az előzőt is.


Hát lett kettő, mikor csak 1 kellett volna, de végülis nem bántam meg, mert az első csak kb fél évig működött, utána egyből volt egy csere égőm. Ez a második jobban bírja, nem tudom már több mint egy éve megy szerintem.


De ezek előtt volt egy neonom is, szintén 5ezer Ft-os darab, ami csak 3 hónapig égett :/ Ezekkel a hüllős lámpákkal nincs szerencsém.


Akváriumos lámpákkal nem szokott lenni gond :)

2011. okt. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 christa84 ***** válasza:
kezdő hüllőtartó vagy? kicsit meredeknek tartom elsőre a kamit (megértem hisz gyönyörűek de az egyik legmacerásabb). Mindenképp magas terrárium legyen, lámpával (kissé butácskák és megégetik magukat)mászóág(én láttam már h. szabadon is napozhat az ablakban egy spéci "műfán". tálból nem isznak szal kell egy házi gyártású csepegtető. Talaj nem kell a terkóba- fán laknak. Papírtörlőt ajánlok úgyis gyakran kell takarítani majd kezdetben... Érzékenyek a hőmérsékletre és páratartalomra (gondolom utánanéztél)... Vitamin és rengeteg változatos rovar.... Átirányítalak egy szakértőhöz ha szeretnéd
2011. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!