Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen felszerelés kell egy...

Milyen felszerelés kell egy gabonasikló terráriumába?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Alulra fenyőkéreg, vagy valami forgács, vagy papírok, fölé meg egy hüllős lámpa, pl egy Repty glo 5.0, ebbe van UV-B fény is, 13-15 Wattos. Biztos szeret napozni, minden hüllő szeret.


És napos egér. Cegényke :(

http://www.youtube.com/watch?v=yAKOvIyzuOE

2011. okt. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De egy boltban is megkérdezheted, én még nem tartottam siklót, csak egyéb hüllőket :)
2011. okt. 3. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 christa84 ***** válasza:
Egy átlag vidéki boltban azt se tudják mi merre hány méter :-( Tartottam siklókat - gabonát is és a következőre esküszöm : kókuszrost, tőzeg keveréke kb 10 cm vastagságban. Erre jöhet fenyőkéreg. Egy méretének megfelelő odu elengedhetetlen, tegyél be mászófát pl kiszáradt szőlőtőke lekérgezve, sterilizálva (ez alatt azt értem h. minden ilyesmit be szoktam rakni a sütőbe h. elpusztuljanak a bele lakók). UV izzó a megfelelő hőmérséklethez (olyat válassz ami B vitaminnal is ellátja az állatot tehát uvb). Növényt is szoktam berakni. Vizestál is kell, vedlés előtt bele is szoktak feküdni. Táplálásra bébi korban napos- pattogós egeret javaslok, később frissen leölt fehéregér vagy pici patkány az ideális. Oldalakat tudnék írni mikor miből mekkorát adj, mit használj, milyen betegségekkel találkozhatsz stb... Ha kell még segítség szívesen válaszolok
2011. okt. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2011. okt. 3. 17:50
 5/8 A kérdező kommentje:
és kb mennyibe kerül ez az egész ?
2011. okt. 3. 17:53
 6/8 christa84 ***** válasza:
nem maga az állatka a drága. Gabonasikló bébiket kb 3000 ft-tól kapsz. Ha leleményes vagy a többi sem az. Amit biztosan meg kell venned az az izzó teljesítménytől függően számoljunk nagyon nagyjából 2000 ft-tal (nem tudom pontosan mert ezek hosszú élettartamúak és évek óta nem vettem). A terrárium maga az ami húzósabb. Egy üveges pl négyzetméterre árulja az üveget, egy akváriumkészítő literben számol. Egy bébinek én kezdetnek egy 60×40 cm-es alapterületű terráriumot csináltatnék (ebben elvan jó darabig). Persze minél nagyobb annál jobb... Ha ügyes vagy készíthetsz magadnak is osb+ üveg kombinációból ami jóval olcsóbb (én ezt javaslom) Vegyünk mondjukpéldának egy 100×40×40-es méretű terráriumot. Ehhez 1 tábla osb lapot amit méretre is szabdalnak Neked 4000 ft, elől üveggel mondjuk 2000 ft. Ha van otthon anyag akkor még ennyi sem lesz...A háttér és a dekoráció is könnyel elkészíthető házilag és egy kis kreativitással gyönyörű dolgokat lehet kihozni :-) Nagyon felületes számítást végeztem így ezt ne vedd kézpénznek... Javaslom látogass el a következő terrarisztikai börzére decemberben
2011. okt. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2011. okt. 4. 15:05
 8/8 anonim válasza:
hát pont kígyóknak nem szükséges az uv izzó...talaj fűtőt egyszer kell megvenni,meg veszel egy jó hőkibocsátásu izzót ami alatt napozhat,talaj fűtő csakk a terkó egyik fele alá kell.Úgy alakítsd ki hogy a terkó egyik felén melegebb másikon hűvösebb legyen,vizes tálat a hűvösebb oldalra tedd.
2011. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!