Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vettem egy ékszerteknőst?...

Vettem egy ékszerteknőst? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A boltban azt mondták hogy egy kimászón és egy vízmelegítőn kívül nincs másra szüksége....de itt olvastam h szűrő is kellene.milyen szűrőt lehet bele venni,mert amiket én láttam azok mind nagyon magasak a vízszint magasságához képest...gondolom kilógnia meg nem szabad.linkelnétek nekem olyan szűrőfajtát ami nem olyan magas?és díszítésnek mit ajánlotok a terráriumba,mert így olyan üres és egyáltalán nem otthonos.köszi a válaszokat:)
2011. okt. 8. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:

olvasgasd mindenképpen a teknősfórumot, ott sok hasznos infót találsz, kérdéseket is feltehetsz. [link]

itt vannak igazán hozzáértők :) a szűrőt meg egyszerűen forgasd el, így elfedi a víz. a terrárium nagyságától függően egy EHEIM 2008-at vagy 2010-et ajánlok :)

aljzatnak tegyél be apró kavicsot, vehetsz műnövényeket, köveket, csak arra figyelj, hogy ne legyen olyan hely, ahova be tud szorulni a teki.

Mekkora azkvárium/terrrárium? a felnőtt ékszerteknősök 20-25 centisre is megnőhetnek, neki majd azért elég nagy hely kell.

meg még annyit, hogy ne csak tápot adj neki, érdemes fagyasztott hallal is táplálni ha nagyobb lesz, illetve amíg kicsi fagyasztott szúnyoglárvával :) ezeknek sokkal nagyobb a tápértéke mint a száraz kajáknak

és a legutolsó tanács: sose hallgass az eladóra :)) lehet szűrő nélkül is, de akkor sokkal gyakrabban kell cserélni a vizet.

rem segítettem :))

2011. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!:)54 literes az akvárium.heti menüt vettem neki,mert azt javasolta az eladó,de még csak meg se kóstolja:( szerencsére fagyasztott szúnyoglárvám van itthon,mert vannak halaim is,nekik is szoktam azt adni néha,úgyhogy majd akkor kipróbálom azt hátha szívesebben megeszi:)azt meg nem tudtam h el lehet forgatni is a szűrőt,úgyhogy köszi a tippet sokat segítettél:)
2011. okt. 8. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!